YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l 12 İLÇE MUHTARLARI İZMİT’TE BULUŞACAK

05.10.2018 Cuma - 10:15

Enes Akbal Optik

İzmit Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Kocaeli Muhtarlar Buluşması 18 Ekim’de Antikkapı Restoran’da gerçekleşecek

İzmit Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Kocaeli Muhtarlar Buluşması 18 Ekim saat 19.00’da Antikkapı Restoran’da gerçekleşecek. Muhtarlar günü için bugün Kültür Tepesi Kahve Aşkına adlı mekanda bilgilendirme ve basın toplantısı yapıldı.  Toplantıya İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, İzmit Belediyesi muhtarlardan sorumlu meclis üyesi Mehmet Çetin ve 12 İlçe Muhtar Dernek Başkanları katıldı.

TÜRKİYE ÖRNEK OLACAK

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş “Bugün 18 Ekim muhtarlar günü için burada toplandık. Bu buluşmanın ilki 6 yıl öncesine dayanıyor. Muhtarlarımızın neden bir günü yok diyen bir belediye başkanımız var. Bunu hayata geçirebilmek adına tüm Kocaeli muhtar dernek başkanlarıyla birlik olduk. Her zaman bir araya gelmeye çalıştık. Türkiye’nin birçok bölgesinde insanlar kendi muhtarlarını tanımazken biz büyük bir dostluk kurduk. Ben başkanımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Muhtarlar buluşması artık resmileşti ve tüm Türkiye’de kutlanıyor. Aynı zamanda Türkiye’ye örnek olacak tüm muhtarları davet ettiğimiz çok güzel bir organizasyon yaptık. Hükümet tarafından örnek alındı ve yasalaştı. Bu yüzden başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

MİMARLAR MUHTARLAR VE BELEDİYEDİR

Yoldaş’tan sonra konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan “ Mübarek bir günde yine bir yıl sonra muhtarlar günü için bir aradayız. Asıl iş bir araya geldikten sonra o birliği sürdürebilmektir. Bir işi bir kere yapabilirsiniz ama bütün mesele onu bir gelenek haline getirip tekrarlayabilme kararlılığını gösterebilmektir. Eğer İzmit’te muhtarlarla ilgili Türkiye’ye model olan işler yapılıyorsa bunun mimarı hem belediye hem muhtarlardır. Bakın ne güzel şeyler oldu. 2009’da ben muhtar hizmet birimi masası müdürlüğü diye açıkladığımda herkes “bu nereden çıktı? böyle proje mi olur?” demişti. Halbuki ince ince düşünülüp hizmet etme arzusunun getirdiği bir projeydi. Muhtarlarımızla 2-3 ayda bir toplantılar yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Benim en çok faydalandığım ve şehre hakim olduğumuzu gördüğüm toplantılar bunlar” dedi.

BÜYÜK KEYİF ALIYORUM

Konuşmasının devamında Doğan “Muhtarlar ile beraber yaptığımız geziler farklı algılandı. Muhtarlarımızın yurt içi veya yurt dışı gezileri onların mahallelerine faydalarıdır. Orada topladıkları enerji ile daha fazla hizmet edecekler. Elde bütçe yok, sadece mühür var ama mühür de yetiyor. Onun için geziler muhtarların yenilendiği, görgü ve bilgisinin arttığı projelerdir. Bu sene ertelendi ama bu her yıl yapılmalıdır. Yurt içi gezilerimiz yapılıyor ve yapılacak. Muhtarların fiziki koşulları en iyi şekilde olmalıdır. Benim bu göreve gelmeden önceki ilk vaadim muhtarların benim oturduğum yerden aşağı olmaması, hatta mümkünse daha iyi bir yer olmasıydı. O kadar güzel konaklar yaptık ki İzmit Belediye Başkanlığı ile yarışır. Muhtarım en güzel yerde oturduğu zaman ben büyük keyif alıyorum. Muhtarların bulunduğu yerde donanım ne kadar iyi olursa iş daha da güzel olur” ifadelerini kullandı.

BİZ KARDEŞİZ

“Muhtarlar buluşması 6 yıl önce çıkan bir fikirdi” diyen Doğan Burada başlattığımız kutlamalara devam ediyoruz. Hatta her dönem muhtarları daha motive edecek, bu görevi daha saygın ve kabul edilebilir bir statüye getirecek bir takım farklı çalışmalar da planlıyoruz. Bunu ileriki zamanlarda kamuoyuyla paylaşacağız. 18 Ekim muhtarlarımızın günü ama aslında hizmet eden adamın günü her gündür. Bu belediye başkanı için de geçerli. Bu işin siyaseti olmaz, bu işin siyaseti en güzel hizmet etmektir. Biz muhtarlar ve belediye başkanları olarak hep hizmet rozeti taşırız. Ben muhtarlarımıza duruşlarından dolayı teşekkür ediyorum. Farklı düşüncelerden olabiliriz ama biz kardeşiz. Biz birbirimize sarılmasını, kenetlenmesini çok iyi biliyoruz. Bizim işimiz vatandaşımıza en güzel hizmetleri yapmak” diye belirtti.

MOTİVE EDİLMELERİ LAZIM

Doğan konuşmasını “İzmit ve Kocaeli daha güzel olacak, kimsenin şüphesi olmasın. Yeter ki bu hizmet etme aşkı artarak devam etsin. Of demek yok, çalışmaya devam edeceğiz. Daha fazla çalışıp daha fazla hizmet edeceğiz.  Muhtarlarımızın zaman zaman motive edilmesi lazım. Can onlar can. Hakikaten sürekli dert babası olmak kolay bir şey değil. Bizim ilham kaynağımız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoağan. Her zaman muhtarlarımızı önemsemiş ve Külliyede ağırlamıştır. Biz de onun çizgisinde devam edeceğiz” şeklinde sonlandırdı.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.






 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet