YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ASIMIN NESLİ YAYIN HAYATINA BAŞLIYOR

28.02.2018 Çarşamba - 10:18

Enes Akbal Optik

Davut Volkan Pekdemir’in imtiyaz sahipliğini üstlendiği Asımın Nesli Dergisi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

İREM DEMİR

Asımın Nesli Derneği Başkanı Davut Volkan Pekdemir’in imtiyaz sahibi, Ahmet Buğdaycı’nın Genel Yayın Yönetmeni olduğu Asımın Nesli Dergisi’nin tanıtım toplantısı Tramvay Kafe’de gerçekleştirildi. İslami değerlerin ön planda olmasının yanı sıra eğitim, sağlık, tarih ve teknoloji konularının işlendiği 66 sayfalık derginin ilk sayısının konukları eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz ve TÜMSİAD Başkanı Abdülkadir Yılmaz oldu. Derginin tanıtım toplantısına AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, TÜMSİAD Başkanı Abdülkadir Yılmaz ve STK temsilcileri katılım gösterdi.

‘YARDIMLARIN DEAVM ETMESİNİ İSTİYORUZ’

Tanıtım toplantısında ilk sözü alan İmtiyaz sahibi Davut Volkan Pekdemir, “2015 yılında Asımın Nesli Derneğimizi kurduk ve hizmetlerimize başladık. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası hizmetlerimize devam ettik. 450 metre karede 3 katlı bir binada öğrenci okutuyoruz. 2018 Şubat ayında Asımın Nesli diye bir dergi çıkardık. Dergimizin ana teması İslam. Akademik bir yönü de var. İlmi bir dergi. Magazin içermiyor. Abdülkadir Yılmaz’ın desteğiyle yola çıktık. Bu dergi için kimseden para almıyoruz. Başkanların, yardımseverlerin desteğiyle bu dergiyi çıkarıyoruz. Bizler yardımların bize devam etmesini istiyoruz” dedi.

‘FARKINI ORTAYA KOYACAK’

Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Buğdaycı, “Ülkemizdeki gençliğimize nasıl bir destekte bulunabiliriz düşüncesiyle yola çıktık. Gençlerimize nasıl ulaşabiliriz diyerek dergimizi özen ile hazırladık. Dergimiz sağlık, eğitim, tarih gibi alanlar olduğu gibi kendi alanlarında hakim kişilerle yapılan röportajlar ile de farkını ortaya koyacaktır” diye belirtti.

‘DEĞERLERİN AYAKTA TUTULMASI GEREKİYOR’

Buğdaycı’dan sonra sözü alan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Bugün İngiltere’de Yalnızlık Bakanlığı kurulmuş. Artık bu gidiş nereye denilen bir dönemde yaşıyoruz. Böyle bir ortamda milli ve manevi değerlerin ayakta tutulması gerekiyor. Bu derdi üzerlerinde hisseden kardeşlerimizi, gençlerimizi korumak için yaptıkları Asımın Nesli gibi çalışmaları çok değerli buluyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet