YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ABD’NİN TÜRKİYE’YE HUKUK VE İNSANLIK DERSİ VERMEYE KALKMASI KÜSTAHLIKTIR

09.08.2018 Perşembe - 16:40

Enes Akbal Optik

Erbakan Vakfı İzmit İlçe Temsilciliği haftalık toplantısını yönetim kurulu üyelerinin katılımları ile Vakıf İl binasında gerçekleştirdi.

 

Toplantı da konuşan İzmit İlçe Temsilcisi Musa Kahya basın açıklamasında şunlardan bahsetti:

ABD papazı bahane ederek Türkiye’yi tehdit etmekle kalmayıp hemen yaptırımlara başladı, evet bu yaptırımlar hukuk dışıdır. Zaten günümüzde Uluslararası meselelerde hukuk saf dışıdır. Hangi devlet güçlüyse onun dayatmaları diğer güçsüz devletlere hukuk diye yutturulmaya çalışılıyor. . Yedi yıldır ABD ve Rusya’nın Suriye’yi işgal etmiş olması hangi hukukta var

 

AĞLAYANLAR HEP MÜSLÜMANLAR

 

ABD Türkiye’yi gerçekten papaz mevzusundan dolayı mı tehdit ediyor? Türkiye papazı serbest bıraksa ABD Türkiye’yi tehdit etmeyecek miydi? ABD’nin derdi papaz mapaz değil. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) uygulamasının uygulanmadığı iki ülke kaldı; biri Türkiye diğeri ise İran. ABD İran’a çullanmak için hazırlık yapıyor. Irak işgalinde olduğu gibi İran’ı da NATO ülkelerinin askerleriyle işgal etmek istiyor. Türkiye NATO üyesi, İran’a da iyi bir komşu, ABD İran’a uygulayacağı ambargoya Türkiye’nin de katılmasını istiyor.

ABD işgal edeceği iki ülkeden hangisini önce işgal etmenin planlarını yapıyor. ABD iki ülkeyi de aynı anda tehdit ederek yaptırım uygulayarak bakalım hangisi daha dirençli denemesi yapıyor. İran’ın arkasında Rusya var gibi gözüküyor, fakar küfür tek millettir. Suriye’ninde arkasında Rusya vardı. Fakat göz yaşı hiç bitmedi, ağlayanlar hep Müslümanlar. Kafirler birbirinin dostudurlar.

 

SIRA TÜRKİYE’YE GELECEK

 

Ülkemize dönecek olursak… Türkiye ABD’ye göbekten değil beyinden bağlıdır. Göbek kesilir atılır ama beyin kesilip atılamaz. Keşke beyinden değil de göbekten bağlı olsaydık!  O zaman banane Amerika’dan derdik, şimdi diyemiyoruz. Eğitimi ABD belirler, Türkiye’de faaliyet gösteren büyük şirketlerin hepsi ABD menşelidir. Devleti yönetenler önce ABD’den icazet alıyorlar. Tüm yaptırımlara rağmen haken dostumuz diyoruz, müttefikiz diyoruz. Türkiye’yi yönetenler gerçekten Türkiye’li ise İncirlik başta olmak üzere Kürecik ve diğer askeri üsleri kapatırlar. Nato’nun üslerini de.

Sonra? Sonra sıra Türkiye’ye gelecek. Papaz mapaz bahane, işgal için sebep oluşturulmaya çalışılıyor.

 

ABD’YE GÖBEKTEN DEĞİL BEYİNDEN BAĞLIYIZ

 

Türkiye’yi yönetenler İncirlik Üssü başta olmak üzere ABD’nin Türkiye’de bulunan bütün askeri bölgelerini kapatırlar. Yetmez NATO üslerini de kapatmaları gerekir. Üsler açık ABD’ye kafa tutuyoruz. Bundan daha komik bir şey olamaz. Yaptırıma yaptırımla karşılık verilirse o zaman ülkemiz beyinden bağlı olmadığını gösterir. Yöneticilerimiz İslam ülkeleri ile ortak para biriminden söz ediyordu, biraz tehdit gösterince İran ile yapılan ticarette ortak para birimi kullanılması için İran ile anlaşma yapılmıştı fakat Türkiye’nin tehditler karşısında vaz geçtiği öne sürülüyor. O zaman halen ABD’ye beyinden bağlı olduğumuz ortaya çıkıyor. Tehdit alıyoruz fakat bakanlarımız ABD’yle ilişkilerimizin hiçbir zaman kopmayacağını söylüyorlar. Hala ülkemizi tehdit eden zorbalığa karşı iyimserlik yapıyoruz. Her türlü kirli oyunların içinde olan ABD’nin  Türkiye’ye hukuk ve insanlık dersi vermeye kalkması küstahlıktır. Papaz Brunso’nun haksız yere hapsedildiğini ileri sürmesi bizlere hukukun kurallarını öğretmesi bir edepsizliktir, küstahlıktır. Çünkü kendisi dünyanın en sicili bozuk ülkesidir.

Çember daralıyor; Erbakan hocamız 1993’te uyarmıştı eğer Suriye’ye bir saldırı olursa bilin ki hedef Türkiye’dir. Planlar önceden gizli ve sinsi yapılıyordu şimdi ise aşikar yapılıyor. ABD 2001’de 22 islam ülkesinin haritasını yayınladı 22 yeni ülke olacak dedi. BOP adı verilen plan işliyor. ABD ve batı her zaman her fırsatta İsrail’in güvenliğinden söz etmesi planın büyük İsrail projesi (BİP) olarak işlediğini görüyoruz.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet