YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l AK KADINLAR 28 ŞUBAT’I UNUTMADI

28.02.2018 Çarşamba - 13:44

Enes Akbal Optik

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, 21 yıl önce 28 Şubat’ta gerçekleşen darbenin yıldönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Yılmaz, “28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız” dedi

İREM DEMİR

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, 21 yıl önce 28 Şubat’ta gerçekleşen darbenin yıldönümünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Seka Sahil Restaurant’ta gerçekleşen açıklamaya İl Başkanı Serpil Yılmaz’ın yanı sıra KADEM Başkanı Berna Abiş, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı ve STK temsilcileri katılım gösterdi.

‘TERÖR HAVASI ESTİRDİLER’

Basın açıklamasında konuşan Serpil Yılmaz, “Türkiye,  darbeler tarihinin en utanç verici zaman dilimlerinden birini hatırlamak için burada bulunmaktayız.1000 yıl sürmesi tasarlanan binlerce insanımızı zindanlarda çürüten, on binlercesini  işsiz bırakan milletin evlatlarını birbirine düşürmek için çalışma grupları kurup kaos ve iç savaş tasarlayan darbeciler; bunları yaparken de milletimizin cebinden milyarlarca dolar parayı buharlaştırarak ülkemizde adeta bir terör havası estirmişlerdir” ifadelerini kullandı.

‘BÜYÜK ZARARLAR VERİLMİŞTİR’

Konuşmalarına devam eden Yılmaz, “21 sene evvel bugün 28 Şubat 1997’de milletin iradesi ile seçilen hükümet  ; MGK kararları gölgesinde tehdit, kumpas ve anti-demokratik bir biçimde bürokrasi, sivil toplum, askeriye, iş ve medya dünyasının da arasında bulunduğu bir çete tarafından istifaya zorlanmıştır. Milletimize, devletimizin güvenliği için kurulmuş olan MGK’da alınan kararlarla ,milletin güvenliği ve huzuru hiçe sayılarak “post modern” bir darbe yapılmıştır. Milletimizi bir arada tutan değerlerimize savaş açılmış irtica tehdidi adı altında değerlerimizi yansıtan kişi ve kuruluşlara büyük zararlar verilmiştir” diye konuştu.

‘MESLEK EDİNMEYE KET VURULMUŞTUR’

Yılmaz, “İmam-Hatip Liselerinin önünü kesmek için ülkemize 8 yıllık kesintisiz eğitim adı altında bir garabet dayatılarak meslek liselerinin önü kapanmış ,gençlerimizin meslek edinmesine de ket vurulmuştur. Sanayicimizin ara eleman ihtiyacını karşılamasına engel olunmuştur. Meslek liselerinde ve  İmam-Hatip Liselerinde uygulanan kat sayı adaletsizliği ile eğitimde eşitlik ilkesi ihlal edilmiştir. İnancı gereği başörtüsü takan kadın kamu çalışanları görevlerinden ihraç edilmiş, öğrenciler okullardan atılmıştır. Bu toprakların insanlarına büyük zulümler yapılmıştır. Binlerce nitelikli kadın ve erkek ülkelerinin tam da onlara ihtiyacı olduğu zamanda atıl ve muhtaç hale getirilmişti” diye belirtti.

‘HAPSE MAHKUM EDİLMİŞTİR’

Konuşmalarına devam eden Yılmaz, “Bilim ve hikmet yuvası olması gereken üniversitelerimizde orta çağ cadı avcıları gibi başörtülü öğrenci avına çıkan üniversite hocaları ikna odaları kurarak başörtülü kız öğrencileri inanç ve değerlerinden uzaklaştırmak istemişler kendilerine itaat etmeyenleri üniversitelerden atmışlardır. Muhafazakâr medya üzerinde ciddi baskılar yapılarak halkın haber alma özgürlüğü engellenmiştir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan sadece şiir okuduğu için 28 Şubat cuntacıları tarafından hapse mahkûm edilmiştir” şeklinde konuştu.

‘DARBENİN ALT YAPISI HAZIRLANMIŞTIR’

Yılmaz, “Orduda milli ve yerli subayların irticai faaliyetlere karıştığı yalanı ile ordudan ihraç edilmeleri ve yerlerine fetöcü subayların   terfi ettirilmesi ile bir yerde 15 Temmuz darbesinin alt yapısı hazırlanmıştır.28 Şubat döneminde Anadolu sermayesinin önü kesilerek “yeşil sermaye” damgası vurulmuş darbeci medya aracılığı ile bu yerli ve milli şirketlerin listesi gazetelerde yayınlanmış ve halkın bu şirketleri boykot etmesi istenmiştir. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğu gerçeğine inat tek tip giyinen, sadece kendileri gibi düşünenlere yaşam hakkı tanıyıp toplumun geniş kitlelerini görmezden gelen bu yapı Türkiye’yi içine kapatıp kendi içinde çatıştırmak istenmiştir” dedi.

‘MUVAFFAK OLAMADILAR’

“Milletimiz, büyük bir mücadele vererek 1000 yıl sürmesi istenen bu karanlığa son vermiştir” diyen Yılmaz, “28 Şubat Darbecilerinin tüm çabalarına rağmen birliğini, beraberliğini korumuş ve birbirine kenetlenmiştir. Milletimizin 28 Şubat Darbesine en güzel cevabı AK Parti’nin 2003’te iktidara gelmesidir. Milletimizi dışardan çökertemeyen yapılar bizi  laik/anti-laik   biçiminde bölmeye, birbirimize  düşürmeye çalıştılar ancak muvaffak olamadılar” ifadelerini kullandı.

‘ÇABALAMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Son olarak Yılmaz, “Biz AK Parti Kadın Kolları olarak 28 Şubat cuntacılarından hesap sorulmasının takipçisi olmaya devam edeceğiz. 28 Şubat’ın insanlarımızda, kadınlarımızda açtığı yaraları iyileştirmek için çabalamaya devam edeceğiz .28 Şubatı ve diğer darbeleri unutmadık, unutturmayacağız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

‘TERÖRİST ÇIKMADI VE ÇIKMAYACAK’

Yılmaz’dan sonra sözü alan Karamürsel Kadın Kolları Başkanı Gülsüm Ekin, “28 Şubat’ın içinde yer aldık. Safımızda yerimizde belliydi. İmam hatip okullarında asla bir terörist çıkmadı ve çıkmayacak” ifadeleri kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet