YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l AK KADINLARDAN 28 ŞUBAT PROGRAMI

24.02.2018 Cumartesi - 19:56

Enes Akbal Optik

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları tarafından düzenlenen 28 Şubat Bir Onur Mücadelesidir konulu konferans Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 Programa, İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Saraç, Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, İlçe Başkan Yardımcıları ile çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda 28 Şubat dönemini anlatan kısa bir video gösterisi sunuldu.

BAŞÖRTÜSÜ YÜZÜNDEN OKULA SOKULMADILAR

Programın açılışında konuşan İlçe Kadın Kolları Başkan Vekili Sibel Saraç, “28 Şubat’ı analiz etmek için, bu darbeyi önceleyen darbelerle ortaklığını ve farkını ele almak için değerli hocamızın da katılımıyla bir araya geldik. Kadınların başörtüsü olduğu için okullara sokulmadığı, dinini vecibelerini yerine getirmek isteyen insanların adeta kamusal alandan silindiği, var olan toplumsal düzeni korku ve tehlike mantığına endeksleyen kararların kâğıda döküldüğü günün adıdır 28 Şubat” dedi.

MİLLETİN İNANCINA DARBE VURULDU

İzmit Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Bulut, “28 Şubat her ne kadar bir vaka ise de bu milletin coğrafyanın darbelerle olan imtihanı bitmeyecek, bu tarih boyunca böyle devam etti. Bu milletin inancına, ibadetine, okullar, hükümetlerine darbe vuruldu. Bu coğrafya maalesef bu darbeleri hep yaşadı.  Allah bu darbelerin tekrarını yaşatmasın. 15 Temmuz’da bunlardan bir tanesiydi. Ne mutlu ki bu coğrafyanın bu makus talihin diyeceğimiz darbeler bu milletin evladı Tayyip Erdoğan gibi bir lider tarafından püskürtüldü ve püskürtülmeye devam ediyor” dedi. Konuşmaların ardından Sakarya Üniversitesi Öğretim Görevlisi Ebubekir Sofuoğlu 28 Şubat’a dair açılamalarda bulundu.

ERDOĞAN OLMASAYDI BUGÜN GÜNEYDOĞUYU KAYBEDERDİK

Daha sonra Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Profesör Doktor Ebubekir Sofuoğlu söyleyişisine başladı. “İslam alemine büyük hizmetleri dokunan Tayyip Erdoğan’a biz millet olarak, millet eliyle görev verdik ve oda hakkıyla görevini yapıyor hem iç siyasette hem dış siyasette olmasaydı bugün Güneydoğuyu kaybetme telaşı içinde değerlendirmeler yapacaktık. Tehlikeyi sınırımızdan öteye uzaklaştırdı. Darbeler, Türkiye’nin ilerlemesini engellemek için yapılan hamlelerdir. Bu bir batı hamlesidir. Kendileri gelip yapamaz Amerikalılar , İnglizler , Fransızlar yapamaz çünkü milli direniş olur. Hepsini buradan kovarız. Onlar için mantıklı olan şey bu değil, onlar kendilerinden olan yerli iş birlikçileriyle bu darbeleri yapar.”

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet