YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l AK PARTİ KONGRESİ BAŞLADI

25.02.2018 Pazar - 13:25

Enes Akbal Optik

AK Parti Kocaeli 6’ncı Olağan İl Kongresi bugün Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda yapılıyor

 AK Parti Kocaeli 6’ıncı olağan il kongresi başladı. Prokotokol konuşmaları yapılıyor. Konuşmaların ardından Başbakan Binali Yıldırım’ın salona gelişi bekleniyor. Kongre öncesi Gölcük Tersanesi’nde denizaltı kaynak törenine katılan Başbakan Binali Yıldırım, bu programın ardından saat 13.00’da Yahya Kaptan’da bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda gelecek. Kongreye yaklaşık 8 bin kişilik katılım gösterdi. 7 Şubat 2015 tarihinde göreve gelen mevcut il Başkanı Şemsettin Ceyhan tek aday olarak girdiği kongrede 2.dönemine başladı. Kongrenin divan Başkanlığını AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz yapıyor.

SALON BAYRAKLARLA SÜSLENDİ

Kongrede özellikle birlik, beraberlik ve siyasette istikrar vurgusunun ön plandaydı. Tribünlerde gençlik kolları tarafından, Afrin şehitlerimiz ve Zeytin Dalı Harekatına yönelik özel bir koreografinin hazırlandığı öğrenildi. Salonun içi ve dışı flama ve bayraklarla gelin gibi süslendi.

 50 KİŞİLİK YÖNETİM

Olağan kongrede AK Parti İl Yönetimi’ne 50 asil üye seçilirken, daha önce yine 50 olan yedek listeye bu kez ilk defa 25 üye seçildi. Kongrede 27 Büyük Kongre Delegesi de seçilirken, 5 Disiplin Kurulu, 3 de Demokrasi Hakem Heyeti üyesi belirlendi.

 ‘KOCAELİ’NİN BAŞARISI TESADÜF DEĞİL’

Kongrede konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Kongremiz hayırlı, uğurlu olsun. 2004 yılında, bundan 14 yıl önce çalışınca oluyor diyerek hep birlikte yola çıktık. Bugüne kadar güzel Kocaelimize, ve güzel insanlarımıza hizmet ettik. Bugüne kadar kentimize, şehir merkezlerimize, köylerimize çok güzel hizmetler yaptık. Bunu hep beraber yaptık. Tüm teşkilatımız birlikte, uyumlu bir siyaset yaptılar. Ve bunun karşılığını kentimizin her köşesinde gördük. Allah’a şükür bir kardeşimizin başı ağrısa, anında hizmet aracımız orada. Gençlerimize çok önem veriyoruz. Gençlerine değer vermeyen bir davanın geleceği olmaz. Gençler bizler için çok önemli. Çünkü yarınlar gençlerimize emanet. Gençleri adam gibi adam olarak yetiştirdiğimizde hiç endişe duymayacağız. Kocaeli’deki başarımız tesadüf değil” dedi. Karaosmanoğlu’nun ardından milletvekilleri kısa selamlama konuşmaları yaptılar.

3 YIL ÖNCE BİSMİLLAH DEDİK

Kongrede konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Afrin’de bu ülkenin istikbali için şehit olan tüm şehitlerimize rahmet diliyorum. Bundan 3 yıl önce yine bu salonda Bismillah dedik ve il başkanlığı görevini başlatmıştık. Almış olduğumuz emanetin önemini bilerek 7 Haziran seçimlerine çalıştık. Aldığımız sonuçlarda seçmenimizi hiçbir zaman suçlamadık. Bir olduk, birlik olduk ve 1 Kasım seçimlerinde bir partinin 60 yıl sonra almış olduğu en yüksek oy oranını aldık” dedi.

13 BELEDİYEYİ ALMA SÖZÜ VERDİ

Ceyhan, “Referandumda Kocaeli olarak batıda en yüksek oy alarak farkımızı koyduk. 8 aydır Kocaeli’de kongre sürecini hassas bir şekilde gerçekleştiriyoruz.Bugün gerçekleştirdiğimiz kongre sonrasında Kocaeli teşkilatlarının kongre takviminin sonuna geliyoruz. Bizler bugüne hep birlik diyerek, birlik siyaseti yaparak geldik. Tek hedefimiz var. 2019’da yapacak olduğumuz seçimlerde, Kocaeli’de 12 ilçe belediyesini de Büyükşehir Belediyesini de tekrardan AK Parti olarak yazdıracağımızın sözünü veriyoruz.2014’te aldığımız oy oranından daha fazlasını alacağız” diye konuştu.

KOCAELİ AKP’NİN KALESİ KONUMUNDA

Ceyhan’ın ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Kocaeli’nin çok güzel bir insan yapısı var. Kocaeli Türkkiye’nin müstesna şehirlerinden biri Türkiye’nin en çok üreten, en çok vergi veren şehri. Kocaeli son 20 yıldır daha önce CHP’nin kalesi olarak görünürken şimdi AK Parti kalesi konumuna geldi. Batıda AK Parti’ye en çok destek veren il Kocaeli. 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde hiçbir belediyeyi kaybetmedi. En batıdaki bütün belediyelerin AK Parti de olduğu il Kocaeli. Bu tesadüfen olmadı. Kocaeli her zaman iyinin, güzelin ve hizmetin yanında oldu” ifadelerini kullandı.

AKP’YE EN YÜKSEK GENÇ OYU KOCAELİ’DEN

Kocaeli’yi diğer şehirlerden ayıran bir neden de teşkilat kültürüdür diyen Işık, “ Birlik ve beraberliğin zirve olduğu bir şehir oldu. Her arkadaşım üzerine düşeni yaptı ve her seçim çok güzel sonuçlarını aldık. 56.5 oy oranına ulaştıysa Kocaeli teşkilatının da büyük katkısı var. Kocaeli’nin kadınları farklı, fedakardır. Kocaleli’nin gençleri Türkiye’yi hareketlendiren gençler. AK Parti’ye en yüksek genç oyu Kocaeli’den geliyor” dedi.

 

KOCAELİ ALIN TERİ DEMEKTİR

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın ardından konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “AK Parti kongresinin partimiz ve demokrasi için hayırlı olmasını diliyorum. Bu salon Kocaeli gençliğinin yine coştuğu bir salon. Bu salon kurucu aşkın heyecanını yaşatıyor. İlk günkü aşkla bugünlere geldik. Kocaeli deyince hizmet aşkı akla gelir. Kocaeli deyince üretim akla gelir. Kocaeli deyince emek akla gelir. Kocaeli, alın teri demektir. Gençler harikasınız. Kocaeli’nin farkı işte burada. Kocaeli iş demektir, ekmek demektir. Tükriye’nin kalkınma davasına en fazla omuz veren Kocaeli’nde çalışanlarımızı, esnafımızı, işadamlarımıza teşekkür ediyorum. AK Parti’nin bugünlere gelişinde AK kadınlarımızın çok büyük emeği var” dedi.

KOCAELİ’NİN YİĞİT GENÇLERİ

Konuşmasına devam eden Başbakan Binali Yıldırım, “Gençler siz bizim her şeyimizsiniz. Siz Türkiye’nin bugünü ve aydınlık geleceğisiniz. Sizleri çok seviyoruz ve çok güveniyoruz. AK Parti kongrelerinde özellikle Kocaeli gençliği her zaman muhteşem bir fark oluşturdu. Tıp ki bugünkü gibi. Böyle gençlik olduğu sürece ezanlar susmaz. Kocaeli’nin yiğit gençleri, Türkiye’nin geleceği için göreve hazır mısınız? Gençler, sizlere siyasete gençlik kollarında başlayan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden gidiyorsunuz” dedi.

KOCAELİ İTTİFAKI TAMAMLAMIŞ

Başbakan bizi Afrin’e götür diye seslenen gençlere cevap veren Başbakan Binali Yıldırım, “Afrin’de kahraman Mehmetçiklerimiz destan yazıyor. Bütün bölücü terör örgütlerini bir bir ortadan kaldırıyor. Orası avuç içi kadar bir yer. Biz oraya gidersek onların işine engel oluruz. Eğer ülkeyi savunma ihtiyacı doğarsa, o zaman 81 milyon ayaktayız. Hep beraber bu sefere çıkarız. Biz ittifak çalışması yapıyoruz ama Kocaeli bizden daha geniş bir ittifakı tamamlamış” açıklamalarında bulundu.

GTÜ GURUR KAYNAĞIMIZ

Başbakan Binali Yıldırım, “Kocaeli’ye 15 yıl içerisinde çok önemli yatırımlar yaptık. Kocaeli AK Parti iktidarı döneminde büyük projeleri hayata geçirdi. Kocaeliye 15 yıl içerisinde 23 milyar TL yatırım ve destek sağladık. 2002’de 1 milyar 200 milyon olan ihracat rakamı Kocaeli’de 8 milyarın üzerine çıktı.7 yeni organize sanayi bölgesi yapılıyor. 126 bin kardeşimiz istihdam sahibi olacak. Kocaeli’de 4 tane teknoloji geliştirme merkezi var. Buralarda 2 bin 600’den fazla proje üretiliyor. Gebze teknik üniversitesi gurur kaynağımız. 177 laboratuarıyla Akıllı kampüsü olan üniversitemiz bir ilki daha başaracak ve nisan ayında sanayi ve teknolji zirvesini bu üniversitemizde gerçekleştireceğiz. GTÜ ilimizin sanayi kuruluşlarıyla yaptığı örnek işbirliğinden dolayı kutluyorum. 9 bin 700 derslik yaptık Kocaeli’de” dedi.

KOCAELİ’DE TRAFİK TAMAMEN KALKACAK

İlimizdeki projelere ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan, “84 bin öğrencisiyle devam eden Kocaeli Üniversitesi bünyesinde yeni birimler kuruluyor. Eskiden sadece 600 kişilik yurt vardı. Şimdi 15 bin öğrenci kapasitesinde yurdumuz var. Kocaeli yeni bir kandıra çevre yoluyla, kuzey Marmara otoyoluna bağlıyoruz. Kocaeli’nin içerisindeki trafik sıkışıklığı tamamen ortadan kalkacak. Şehiriçi trafiği rahatlayacak. Hizmetlerimiz bunlarla sınırlı değil. OSB Bölgelerine kadar metro inşaatı başlayacak. Biz de ulaştırma bakanlığı olarak Derbent – İzmit- Körfez arası için etüt çalışmalarına başlayacak” diye konuştu.

KONGREYE KATILIM YOĞUN OLDU

Kongreye Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, AK Parti Genel Sekreteri ve Ankara Milletvekili Fatih Şahin, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı, Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, eski İl Başkanı Mahmut Civelek, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katılım gösterdi.

İL YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ

Şemsettin Ceyhan, Abdullah Eryarsoy, Adnan Turan, Ahmet M. Berberoğlu, Ahmet Sönmez, Ahmet Türkel, Ali Korkmaz, Arif Aküzüm, Ayhan Naci Yılmaz, Ayşe Çolak, Ayşegül Çimen Ayaz, Ayşen Yılmaz, Büşra Özbay, Ebru Karakuş, Engin Koyun, Ersin Küçükateş, Fazil Korkmaz, Gülcan Kocabıyık, Hacer Banu Çürüksulu Demir, Halil Güngör Dokuzlar, Halil İbrahim Koşdaş, Hasibe Özayan, Hilal Karaca, İlhan Yıldırım, İshak Yıldırım, Mehmet Fatih İşlek, Mikdat Aydın, Muharrem Küçük, Muharrem Top

Mustafa Yıldıztekin, Nuray Erdem, Oğuzhan Keleş, Orhan Faruk Barış, Osman Çakır, Ömer Efe, Recep Çalık, Recep Demir, Samet Coşkun, Savaş Kopuk, Semet Taşdelen, Sedat Köse, Serdar Bayram, Sezai Ata, Şengül Karagöz, Şükran Özdemir, Uğur İnan, Veli Haldız,Yakup Karaaslan, Yusuf Akın, Zehra Bozkurt.

 BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ

Şemsettin Ceyhan, İbrahim Karaosmanoğlu, Osman Pepe, Nihat Ergün, Azize Sibel Gönül, Serpil Yılmaz, Emre Kahraman, Nurten Güngör, Muhammed Mehdi Kasapoğlu, Eyüp Ayar, Muzaffer Baştopçu, Mehmet Ali Okur, Cemalettin Kaflı, Mahmut Civelek, Mehmet Uzunoğlu, Hasan Ayaz, İrfan Ayar, Muzaffer Bıyık, Şener Söğüt, İdris Alp, İbrahim Şirin, Ali Osman Gür, Mustafa Kocaman, Şahin Talus, Recep Demirel, Erol Ölmez, Osman Akbulut

 PARTİ İÇİ İL DİSİPLİN KURULU ASİL ÜYELERİ

Nuri Güney,Kutbettin Yalçınkaya, Temel Erten, Hüseyin Demir, Nurbay Aydemir

 PARTİ İÇİ İL DEMOKRASİ HAKEM KURULU ASİL ÜYELERİ

Erdinç Şentürk, Ünal Geç, Sami Sezgin

 

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet