Enes Akbal Optik

ANASAYFA l AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSYAN

11.01.2018 Perşembe - 11:21

Enes Akbal Optik

Saadet Partisi (SP) haftalık olağan basın toplantısını gerçekleştirildi. İl binasında gerçekleşen toplantıda İl Başkanı Nurettin Çelik kent ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Çelik konuşmasında, “Haldız’a yapacağınız kıyağı Cedit, Çukurbağ, Veliahmet, Hacı Hızır, Erenler, 28 Haziran, Bekirdere, Tavşantepe Mahallelerine yapın” dedi

 

“Değerli Basın Mensupları, öncelikle 10 Ocak Çalışan gazeteciler gününüzü kutluyorum” diyerek sözlerine başlayan Çelik, “Bildiğiniz üzere Başkanlık seçimleri için getirilen noter şartını eleştirmiş ve gereksiz bir masraf olduğunu ifade etmiştik. Hemen akabinde Sn. Cumhurbaşkanı camiamıza hitaben “Böyle bir gücünüz yoksa çıkmayın” dedi. Şunu çok net bir şekilde ifade etmeliyim ki; bizim burada dillendirdiğimiz husus yapılan bir yanlışa müdahale kabilindendir” dedi.

‘ÇÜNKÜ BU BİR HAKTIR’

“Seçmek de seçilmek de bir haktır” diyen Çelik, “Bu hakkın kullanılması için noter tasdiki ve ücret isterseniz bu haksızlık olur. Bir kişi oy vermeye gittiği zaman para ödemediği gibi, aday olmasını istediği kişiyi belirlerken de para ödememeli. Çünkü bu bir haktır. Bunun için ücret alınamaz. Öyle görülüyor ki bizim bu doğruları ifademiz; birilerinde güçsüz gibi yanlış bir algı meydana getirmiştir. Hiç boşuna yorulmasınlar.  Ne yaparlarsa yapsınlar, ne söylerse söylesinler Milli Görüş önümüzdeki başkanlık seçimlerinde birleştirici adayını belirleyecek ve güçlü bir şekilde seçimlere girecektir” ifadelerini kullandı.

‘ADİL BİR DÜZEN KURULACAKTIR’

Çelik seçimlerle ilgili konuşmasının devamında, “Onlar aday gösterebilmek için 100 bin imzayı yeterli görüyorlar lakin biz adayımızı 300 bin imza ile seçmenin karşısına çıkaracak ve tek alternatifin Milli Görüş olduğunu haykıracağız. Noter masrafı ile de bizim gözümüzü korkutamazlar. Davası uğrunda varını-yoğunu feda etmeye hazır olan Milli Görüş teşkilatlarını bu gibi şeylerle durdurabileceğini zannedenler büyük bir yanılgı içerisindeler. Korkunun ecele faydası yok. Bu düzen değişecek yerine adil bir düzen kurulacaktır” diye belirtti.

‘VATANDAŞIM İMZASI İMZADIR’

“Millet olarak önümüzdeki seçimlerde, aday olmasını istediğimiz insanları para ödeyerek belirleyeceğiz” diyen Çelik, “Hükümet noter tasdikli imza isteyerek oylarımızı ipotek altına almaktadır. Kimse Oyunu para ile kullanmak zorunsa bırakılamaz. Sormak istiyoruz “Notersiz imza neden makbul değil?” Nikah kıyılırken attığımız imzalar geçerli, senetlere attığımız imzalar geçerli Başkan adayı belirlerken attığımız imzalar niçin geçersiz. Vatandaşına bu hükümet niçin güvenemiyor, notere yönlendiriyor.Vatandaşın imzası, imzadır. Her yerde geçerlidir.  Millet olarak yapılan bu haksızlığa “Dur” demeliyiz. Tüm vatandaşlarımızı imzasına sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

‘NOTER KUYRUKLARIYLA HATIRLANACAK’

Çelik seçim ile ilgili sözlerini son olarak, “Dünya seçimlere internet üzerinden gidiyor, bizimkiler eski Türkiye’ye ait uygulamalarla tarihe geçmek istiyorlar. Eleştirdikleri CHP gibi davranıyorlar.  Devlet vatandaşın işini zorlaştırmakla değil; kolaylaştırmakla yükümlüdür. Halkımızın imzasına sahip çıkıyor ve diyoruz ki; milletin Başkanlığa aday göstereceği kişiler noter tasdikli imza yerine, turiye.gov internet adresinden yani e-devlet üzerinden belirlensin. Eğer hükümet bu yanlış uygulamada ısrar ederse; ekmek kuyruklarıyla hafızalara kazınan CHP gibi, noter kuyruklarıyla hatırlanacak” diyerek sonlandırdı.

‘MİLLET SİZE DUA ETSİN’

Konuşmasının devamında kent gündemine de değinen Çelik, “Birkaç gün içerisinde gündeme gelen bizimde uzun zamandır takip ettiğimiz bir Real arazisi meselesi var, dün de Ak Parti Kocaeli Milletvekili bile buna isyan etti. Yıllardır Real önündeki yan yolda okul ve mesai saatlerinde trafiği çözememişken o araziye AVM ve Rezidans imarı vermek insanların aklıyla alay etmektir. Daha trafiğini çözemediğiniz yola AVM izni vermek İzmitli ile dalga geçmektir. Tepkilerin sert gelmesi ile imar durumu görüşmesini bir ay ertelediklerini söylediler. Aynı Gebze Hünkar Çayırında yaptıkları gibi oyalama taktiklerine başladılar. Biz bunu takip edeceğiz ve sizin bu kente ihanet etmenize izin vermeyeceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kudüs’e Mektup yazdıracağına halkın dertleri ile dertlensin. Kudüs’e yazacağınız mektuplar Kudüs’ü kurtarmaz. Böyle bir çalışma belediyenin değil Milli Eğitimin ya da bir STK’nın yapacağı bir iştir. Haldız’a yapacağınız kıyağı Cedit, Çukurbağ, Veliahmet, Hacı Hızır, Erenler, 28 Haziran, Bekirdere, Tavşantepe Mahallelerine yapın. Millet size dua etsin.

‘DUVARLARIN KALDIRILMASI LAZIM’

 

İYİ Parti yöneticisinin ittifak partileri arasında Saadet Partisi’nin olabileceğine yönelik ismini de geçirmesi ile ilgili Çelik, “Önümüzdeki süreçte başkanlık seçimiyle alakalı bu durum gözüküyor gibi. Sistem kendi içinde iki adayın yarışağı gibi olduğu için zamanı geldiğinde bu konu konuşulur. Saadet Partisi birleştirici adayını ortaya çıkaracak. Usül ve esaslar belirlenmeli. Adalet ve Kalkınma Partisi verdiği hiçbir sözü tutmuyor.Onun için seçme ve seçilmenin önündeki bu duvarların kaldırılması lazım” dedi.

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet