YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

» Mesut ŞAHİN - TÜM YAZILARI

24.02.2018 Cumartesi - 19:00

Enes Akbal Optik

Siyasetle iştigal etmiş veyahut ucundan kıyısından bu işe bulaşmış olan herkes bilir ki; Siyasi partilerde teşkilatçılık, ‘Olmazsa olmazlar arasında gelir. Tarih çoğu kere yazmıştır ki; Hem fikri olgunluk, hem de organize olabilmiş parti teşkilatları, girdikleri her seçim yarışına muhakkak bir adım önde başlamışlardır. 

Siyasi aktörler bunların en önemli yapı taşlarıdır. AK Parti teşkilatçılığı ve disipliniyle yıllardır gücüne güç katarak ilerleyen bir davadır. Bu siyasi aktörler, her zaman hedef tahtasına oturtturularak, hem oturdukları makamı korurlar, hem temsil ettikleri partiyi, hem de ona oy veren, vermeyen bütün vatandaşların hakkını. Kimi zaman iyi, kimi zaman kötü olurlar.Bu siyasi aktörlerin kaderidir.

Çok uzun yıllar daha gençliğimizin ilk yıllarında içine girdiğimiz yolda gönlümüze düşen sevdanın peşinde, elimizden geldiğince hizmet etmeye çalıştık. Tabi ki bu süreçler de ardından gittiğimiz siyasi aktörlerimiz oldu.Adına sokak sokak oy istediğimiz, onları anlattığımız, pankartlarını, broşürlerini, projelerini, anlatan kitapçıklarını dağıttığımız.,

Evet, bu aktörlerden biri de İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’dı.

Nevzat Başkan, 2001 yılında, 16 yıllık devlet memuriyetinden istifa ederek AK Parti İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak aktif siyasete girdi.

Ve İl yönetimin de Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu.

3 Kasım 2002’de yapılan genel seçimlerde 22. dönem Kocaeli Milletvekili olarak seçildi.

 TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanvekilliği, TBMM Türkiye-Endonezya Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı, AK Parti Genel Merkezi Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu.

2009 ve 2014  seçimlerinde iki kez İzmit Belediye Başkanı seçildi.

Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Asamblesinde de Türk delegasyonunda asil üye olarak 4 yıldır görev yapıyor.

 Halen 2. dönem Belediye Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Severiz sevmeyiz ama biz onu AK Parti’li Nevzat Doğan olarak biliriz.

Hem de benim nazarımda, o tam manada gerçek bir teşkilatçı; Makam ve mevkiini, çıkar odaklarının saldırılarından koruyan, adaleti, hücrelerine kadar nakşeden, en iyi siyasetin dürüstlük olduğunu bilen, siyasetinde sevgi ve heyecanı kılavuz edinen, hassasiyet yok olunca, sorumluluk ve yükümlülüklerin kaybolacağını bilen kişidir.

Bunu bilmeyenler olabilir..

Bunun böle olduğuna inanmak istemeyenler olabilir..

Dedim ya! ben uzun yıllar onun ardında çok görev yaptım bilirim..

Tek amacımız var dı! hizmet etmek..

Nevzat Başkan ile gençlik yıllarımızda, bizlere tecrübelerinden bahsettiği, bir eğitim programında bir araya gelmiştik.

 Görevim itibari ile bir kenara notlar almıştım. Konumuz hazır teşkilatçılığa gelmişken o notları sizlerle paylaşmak isterim;

Hedefi için, çatışma ve kaos ortamı oluşturmadan, bir yol bulan, bir yol açan, ya da yoldan çekilen kişi gerçek teşkilatçıdır belediye başkanı olsa da bu değişmez!

 Ortak akıl ile karar veremeyen, kısır tartışma ve çekişmelerle meşgul teşkilatçılar, hem zaman kaybetmekte, hem de gönül verenlerine ve topluma karşı görevlerini ihmal etmektedirler. Asgari müştereklerde birleşerek, hızlı ve doğru karar verme mekanizmasını geliştirenler gerçek teşkilatçılardır.

Sizler bizim geleceğimiz bu görevleri bırakacağımız gençlerimizsiniz. Liderimizin bizlere hedef olarak göstermiş olduğu müreffeh yarınlara emin adımlar ile yılmadan bir beraber olabilirsek koşabiliriz.

Yetki ve sorumlulukları doğrultusunda, ortak ideale kendini adayan ve teşkilat çıkarlarını bireysel çıkarların üstünde tutan, hangi kademede olursa olsun, yatay ve dikey ilişkilerde azami özen gösteren kişi gerçek teşkilatçıdır. Bu ruhu taşıdığınız sürece sizleri, bizlerden aldığınız bayrağı en yukarılara taşıyabilirsiniz.

Görev ve sorumluluğunu bilen davasına sadık her teşkilatçı, bulunduğu yer ve makamın, bayrak yarışı gibi zamanı gelince, bir başka dava arkadaşına teslim edeceğinin bilincinde olan kişidir. Kendisini teşkilatın vazgeçilmez bir unsuru haline getirmeden, kendi alternatifini hazırlamalıdır. Aksi taktirde, görevini bıraktığında, kaos yaşanacağı için, teşkilata ihanet etmiş olduğunu bilen kişi, gerçek teşkilatçıdır.

İyi teşkilatçı sadece ağzıyla diliyle konuşan kişi değil, yaptığı işiyle konuşan, haykıran kişidir. En iyi nasihatin ve propagandanın, iyi örnek olmak olduğunu bilen kişidir. Biliyoruz ki; ‘’Öyle sukutlar vardır ki, ancak Allah işitir.’’ Diye devam eden bir konuşmaydı konumuzla alakalı olan yerlerinden sizlere bahsettim.

O hem teşkilatçı.

Hem milletvekili..

Hem de belediye başkanı..

İnsan robot değildir hata yapar yapmalıda. Hatalar insana yürüdüğü yolda, pişmesine yolunu bulmasına ve doğruları öğrenmesine vesile olur.

Ben görev yaptığım yıllar boyunca ne resimleri ne atkıları ne tişörtleri ne notları ne de iletişim ağlarını silmedim silemedim hayat okulu olarak gördüğüm teşkilatın içerisin de sahip olduğum her şeyi arşivleyerek saklamışımdır.

Yıllardır Nevzat Doğan, bu teşkilatlara hizmet etmiş.etmeye de devam ediyor..

Makamlar mevkiler zenginlikler güç bir gün yok olup gidecek. Ama savunduğumuz mücadelesini ettiğimiz dava yüzyıllardır devam ediyor ve edecek. Hiç kimsenin bu davaya ve bu dava uğruna emek harcayan mücadele eden insanları yıpratmaya hakkı yoktur. Değerlerimize sahip çıkmazsak bir gün gelir başımız dara düştüğünde yanımızda bizlere de sahip çıkacak kimseyi bulamayız.

Berber yürünen yolda aynı şarkının dizeleri olan kardeşlikler, beraberlikler çıkarlar uğruna ayaklar altına serilmemelidir. Kişiler makamı bırakınca kenara çekilir yok olur gider.

Bir varmış bir yokmuş…

Ama kişileri yıpratmak uğruna yaptığımız yanlışlar ! savunduğumuz namus bildiğimiz kazanmak için ne bedeller ödediğimiz makamları lekelemektedir.

Bu sebeple Nevzat Doğan, AK Parti’nin İzmit Belediye Başkanlığı için uygun görerek, üstelik iki dönemdir önümüze getirilen ‘Ardında yürüyün’ denilen bir aktördür.

Ve bu kararlarda Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı vardır…

Ve bu sebeple tüm aktörlerimiz görev süresi bitene kadar teşkilatlara emanettir…

Teşkilatlarda tüm aktörlerimize…

İyi kötü ayrımını yapmak teşkilat büyüklerinin kararı ile olur.

İyiler yürür, yorgunlar, eksik görülenler kenara çekilmesi noktasında ricada bulunarak yerlerine iyinin en iyilerinden isimler gelir ve tüm teşkilat bu sefer onların ardına geçerek yürürler.

İçinde bulunduğumuz durum Türkiye’miz için ne denli kritikse ! parti içi huzurda bu denli önemlidir.

Teşkilatlar güçlü olursa yıllardır koruduğu disiplinli yapısını korursa Recep Tayyip Erdoğan o denli güçlü olur.

O güçlü olursa Türkiye daha da güçlü olur.

Selam ve dua ile..

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet