YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ANNE MUTLU OLURSA ÇOCUKLAR DA MUTLU OLUR

17.03.2018 Cumartesi - 18:37

Enes Akbal Optik

Çocuklarla kaliteli vakit geçirmek konusunda önerileriyle tanınan, bunları sosyal medya aracılığıyla paylaşan ve bu konuda bir çok kitap yazan Şermin Yaşar, İzmitli annelerle bulutu.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Şermin Yaşar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Mutlu Anneler Mutlu Çocuklar” etkinliğini İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da takip etti.

 

YENİ NESİL BELEDİYECİLİK

 

Annelerin ve çocukların büyük ilgi gösterdiği etkinlikte konuşan Başkan Doğan “ yıllarca annelerle, çocuklarla çalışan bir hekim olarak biliyorum ki, anne mutlu olursa, bu hem çocuğa yansır, aileye yansır, sokağa, şehre, ülkeye yansır. Yani anneler mutlu olursa, çocuklarda, toplum da mutlu olur. İzmit Belediyesi olarak bizler yeni nesil belediyecilik yapıyoruz. Çocuk dostu, kadın dostu belediye olarak yaptığımız Aile Danışmanlık, Evlilik Okulu ve diğer projelerimiz hep mutlu aile, mutlu ülke içindir.

 

ERKEKLER SİTEM EDİYOR

 

Erkekler bazen bana kadınlara çok fazla proje ürettiğim için sitem ediyor. Biz bunları aslında sizin için yapıyoruz. Kadın mutluysa erkekler de mutludur. Türk kadını beceriklidir, fedakardır, dünyada bir numaradır. Aynı anda elinde telefon, ocakta yemek yapan, o arada çocuklara komut verip, ayağıyla dolabı kapatan Türkiye’nin dışında başka bir yerde böyle bir kadın olamaz. Her elinde bir marifet olan bir çok şeyi birden yürüten Türk kadınıyla biz gurur duyuyoruz. Yavrularımız, sizlerin huzurlu evlerinizde vatanını, milletini, bayrağını seven bireyler olarak yetişecek. Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler hedeflerini geçmek isteyen çok güzel nesiller olacak. Biz size güveniyoruz, sizlere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

HAZIR OYUNCAK VERMEYİN

 

Oyuncu Anne Şermin Yaşar da anne babalardan çocuklarına oyun ve oyuncakları hazır sunamamalarını isteyerek “ hazır sunulan oyun ve oyuncaklar çocukların hayal gücünü öldürüyor. Bunu önlemek için bırakalım çocuklar kendi oyunlarını ve oyuncaklarını kendileri belirlesinler” şeklinde konuştu.

Başkan Doğan, program sonunda Şermin Yaşar’a plaket vererek teşekkür etti.

“Başlarım Şimdi Anneliğe, Oyun Takvimi, Çok Hayal Kuran Çocuk, Dedemin Bakkalı” gibi bir çok kitabın yazarı Şermin Yaşar, programda kitaplarını da imzaladı.

 

Çocuklarla kaliteli vakit geçirmek konusunda önerileriyle tanınan ve bunları sosyal medya aracılığıyla paylaşan ve bu konuda bir çok kitap yazan Şermin Yaşar, İzmitli annelerle buluştu.

 

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Şermin Yaşar’ın konuşmacı olarak katıldığı “Mutlu Anneler Mutlu Çocuklar” etkinliğini İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da takip etti.

Başkan Doğan yaptığı konuşmada “ anne mutlu olursa, çocuklar da toplum da mutlu olur” dedi.

Doğan, yazar Şermin Yaşar’a plaket vererek teşekkür etti.

 Şermin Yaşar’ın katıldığı programa çocuklar ve anneleri büyük ilgi gösterdi.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet