YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ANTİKA PAZARI’NDAN ALICI DA MEMNUN SATICI DA

04.10.2018 Perşembe - 9:07

Enes Akbal Optik

Başiskele Kullar Yakacık Mahallesi’nde çarşamba günleri kurulan Antika Pazarı, bölge halkı ve diğer komşu il ve ilçelerden gelen alıcı ve satıcılar yoğun ilgi gösterirken, alıcı da satıcı da pazardan çok memnun.

İstanbul, Yalova, Sakarya, Bursa, Bolu ve Ankara’dan antikacıları buluşturan Antika Pazarı, Başiskele’nin ekonomisine değer katmaya devam ediyor.

Başiskele Belediyesi’nin bölge halkına sunduğu kapalı pazar yerlerinden biri olan Kullar Kapalı Semt Pazarı’nda pazar günleri sebze ve meyve pazarı hizmet verirken, çarşamba günleri de yaklaşık 70 esnafın tezgâh açtığı antika pazarı kuruluyor. Pazarda, özellikle antika eşyalar tablolar ve aksesuarlar büyük ilgi görürken adeta izdiham yaşanıyor. Geniş otopark alanı sayesinde vatandaşlar rahat bir alışveriş yapıyor.

Çevre il ve ilçelerden Başiskele’ye gelen antikaseverler Başiskele Belediyesi’nin kendilerine sunduğu bu imkânlardan dolayı çok memnun olduklarını söylerken, birçok belediyenin kendilerine yer vermediğini ama Başiskele Belediyes’nin kendilerine kucak açtığını dile getirdiler. Birçok kişinin buradan ekmek kazandığını dile getiren esnaflar, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’a çok teşekkür ettiler.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet