YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

» Sinan YOLCU - TÜM YAZILARI

21.07.2016 Perşembe - 14:38

Enes Akbal Optik

sss

Yıllık iznimin bir kısımını dinlenerek geçirmek üzere kızkardeşimin Kandıra Seyrek’te bulunan yazlığına gitmiştim.15 Temmuz akşamı küçük kızım dışarıdan eve geldiğinde “- Baba bir teyze telefonla konuşuyor ve ağlıyor, boğaz köprüsünde askerler yolu kapatmış falan diyor” dedi bana. Yazlıkta tv olmadığı için olan bitenden bi-haberdim.Cep telefonundan internet haberlerine baktım fakato anda detaylı bilgiye ulaşamadım, İstanbul’da boğaz köprüsünde alışılmışın dışında bir hareketlilik olduğu belliydi. Bir müddet gelişen olayları takip ettim ve ürkütücüsözcük ile karşılaştım. Ne dilim “Darbe” demeye gidiyor,nede kalbim buna müsade ediyordu. Saatler geçtikçe durum anlamış ve bir anda çökmüştüm.

İlk aklıma gelen şey Arap baharı uzantılı, Mısır’daki Sisi tipi bir darbe olmasıydı. Onca kan akmasına, idamlar, hapisler, ölümler daha da ürkütüyordu beni.Eğer öyle olsaydı Türkiye Mısır’dan daha beter olurdu. Çünkü çok büyümüş bir öfke ve nefret var insanlarımızda. Fakat Yüce Allah Korudu Bizleri..

Söylenecek söz çok, yerimiz az ve vaktimiz kısıtlı. Konuşmak değil harekete geçme zamanındayız, onun için  ben az yazacağım, siz çok okuyun.!!

Öncelikle bilinmesi gerekir ki; Kendi ülkesinin Cumhurbaşkanı’nı öldürmeye çalışan, Meclisini, havalimanını, istihbarat teşkilatını, emniyet müdürlüklerini, valilikleri, belediyeleri, partileri, medya kuruluşlarını kurşunlayanlar, Türk askeri değildir, düşman kuvvetidir, alçaktır, satılmış haindir.

Bu hainlere hiç bir şey söylenmemeli direk İDAM EDİLMELİDİRLER.Yalnız bir de benim Milletimden olmayan, benim Dinim’den olmayan kuklacılar var, bunlara da en hafif ifadeyle “ Vatanımda  ve Ülkemizin sınırlarında oyun çevirmeyi bırakın ve tasınızı tarağınızı toplayıp defolup gidin!” denilmeli. Ve yine vicdanı ölmüş, aklını, kalbini bu ülkenin düşmanlarına kiralamış olan İŞBİRLİKÇİLERE’ de  artık gerekli dersleri verilmelidir.

BU VATAN BİZİM.

Biz bu vatanı sokakta bulmadık arkadaş. Bin yılda yüz milyonlarca şehit verdik. Her karışında ŞEHİD kanı var. Bu toprağa göz dikenler şunu çok iyi bilmeli. Allah’ın izniyle bu millet bu toprakların değil bir karışını, bir zerresini feda etmez. Bu topraklara göz dikenin gözü çıkar, hânesi başına geçirilir. Bizim bir tek şehidimizin kan bedelini, onların bir ülkesi verilse ödeyemezler.

OYUN BOZULDU.

Bu zeka yoksunu darbeci zihniyet halkın tepkisiyle karşılaşmayı beklemiyordu, kolay olacak sanıyorlardı fakat  Küllerinden her zaman doğmasını bilen Milletimiz iradesine sahip çıktı.Millet verdiği bu müthiş tepki ile darbeci zihniyete “ülkeyi kimin yöneteceğine siz değil ben karar veririm” dedi. Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın  takdire şayan hamlesiyle yaptığı  çağrılara kulak verip meydanlara inince darbeye teşebbüs edenlerin tüm oyunları bozuldu.

Bu yüce, bu cesur millet çoluk çocuğuyla meydanları doldurdu. Mevziyi terk etmedi. Polise sıkılan kurşunlara bedenini siper etti, tankların üzerine çıktı, arabalarıyla, kamyonla, traktörle zırhlı araç takip etti, yol kesti, pist kapattı ve  minarelerden sabahlara kadar verilen salâ ve okunan ezanlar ile getirilen tekbir ve salavatlar ile girişim engellenmiş oldu.

NE SANDINIZ!!

Bre gafil ve akıldan yoksun zihniyetin ürünleri,siz hiç elinde odunla meydana inen yaşlı Anaları, göğsü İman dolu olup tankın önüne yatan Cengaver gençleri olan bir Milletin eğilebileceğinimi sandınız??

ÇÖZÜM İSLAM BİRLİĞİ.

Çözüm benim işim değil, aklımın erdiği kadarıyla Hükümetime tavsiye verebilirim sadece. Öncelikle ve en önemlisi; Bu darbe girişiminin arkasında İsrail, ABD ve Avrupa Birliği var olduğu aşikar. AB süreci bu darbe girişimiyle birlikte bitmiştir. AB ile bu işin yürümesi mümkün değil. Eee o zaman  İslam Birliği var. İslam birliği Türki Cumhuriyetlerle birlikte yeniden harekete geçirilmeli ve Yeniden Büyük Türkiye Olunmalıdır.

Bundan sonra topyekûn bir temizlik hareketi başlatılmalıdır. Millî kimlik, Millî kültür birlikteliği tüm vatanlaşlarımızla birlikte uygulamaya sokulmalıdır.Ayrışma, fitne-fesat ortadan kaldırılmalıdır.

Unutmayalım ki;

Gidecek bir yerimiz yok, vatanımızı hep beraber “Cennet yurdu” yapmaya mecburuz. Birbirimize şefkat ve merhametle yaklaşalım, bu dostlara güven düşmana ise korku vermenin en güzel yoludur. Birbirimizi daha çok dinleyelim, daha çok anlamaya çalışalım. Bu ülke, dünyanın en güzel yeri, bu ülkenin insanları çok güzel insanlar bunu unutmayalım. Bir de ‘güzelimiz çirkinimizden çoktur’, onun için de aşamayacağımız hiçbir engelimiz yoktur. Allah, her türlü beladan, musibetten esirgesin, devlete ve millete zeval vermesin.

Son olarak belirtmek isterim ki, Millet olarak çok zor zamanlardan geçiyoruz, bizim kadar Cumhurbaşkanımız ve Hükümetimizde çok zor dönemden geçmektedirler.Kayda geçecek bir tarihin içinde yürüyoruz ve bendenizde bu tarihi kayda geçmek üzere Hükümetimize ve REİS’imize sonuna kadar destek vereceğimi ve bundan sonra “HAK YOLDA DAVADAŞ” olacağımı beyan etmek isterim. Bu büyük bir fırsattır bizler için, Kardeşliğimizi yeniden tesis etmek için silkelenmeli ve kendimize gelmeli ve sımsıkı kenetlenmeliyiz.

Bu kalkışmada Şehid olan kardeşlerimizin Ruhları şadolsun..Milletimizin başı sağolsun. Allah Devletimizi, Vatanımızı, Milletimizi korusun. Rabbim Yaralılara acil şifalara nasip etsin. Allah yar ve yardımcımız olsun.19/07/2016

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet