YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l AYAZ: YENİ BİR YAPI KURACAĞIZ

19.10.2017 Perşembe - 11:36

Enes Akbal Optik

AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz gerçekleştirdiği ilk basın toplantısında yeni bir yapı kuracaklarını ifade ederek, mahalle başkanlarının da değişebileceğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalardan gerçekleşen kongreyle göreve gelen AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Sepetçi’de bulunan bir restoranda gerçekleşen basın açıklamasına ilçe başkan vekili Musa Özcan, ilçe yöneticileri Ceyhun Yalçın, Sami Ataman, Rafet Yücel, Ali Erdem, Recep Yıldız, Yasin Akkuş, Cemil Karaca, Ecenur Sevilen, Semra Aksoy ve Ayfer Uğur katılım gösterdi.

 

“KOŞULSUZ GÖRÜŞMEYE HAZIRIZ”

İlk basın toplantısında açıklamalarda bulunan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz, “Öncelikle adaylığımız ile başlayıp göreve gelmemizle beraber ivmesini arttırarak devam eden hem teşkilatımız hem de İzmit halkında oluşan havanın ve yüksek beklentinin farkındayız. Bu beklentiler doğrusunda halkımızın umudunun AK Parti olduğunun en büyük kanıtıdır. Bu umudu boşa çıkarmamak için halkın her kesimiyle amasız koşulsuz görüşmeye hazırız” ifadelerinde bulundu.

 

İZMİT’İN HER KESİMİ

Konuşmalarına devam eden Ayaz, “Yönetim olarak milletimize fayda getirmeyecek tartışmalardan uzak duracağız. 2019 hedefleri doğrultusunda İzmit ve kentimiz için çalışmaktan başka gayemiz olmadığını bir kez daha belirtmek istiyorum. Yönetim listemizi oluştururken Kuruçeşme’den Akmeşe’ye kadar İzmit’in her kesiminden olmasına gayret ettik” şeklinde konuştu.

 

“KİMSE BİZDEN KAVGA BEKLEMESİN”

Kavgadan taraf olmayacaklarını belirten Ayaz, “Şunu açıkça söylüyoruz. Başbakan yardımcımız Fikri Işık, İl Başkanımız Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekillerimiz, İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve İzmit için çalışan herkes bizim yönetimimizdedir. Herkesle uyumlu çalışacağız. Kimse bizim kavgadan taraf olmamızı beklemesin” dedi.

 

İLÇE BAŞKANLARINA SESLENDİ

Konuşmalarını devamında diğer siyasi parti ilçe başkanlarına seslenen Ayaz, “Buradan bütün ilçe başkanlarımıza sesleniyorum. Gelin hep beraber bir araya gelelim. Ülkemiz ve ilimizin menfaatleri için çalışmalar yapalım. Siyasi partilerle buluşma ilkelerimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkelerdir. Ülke menfaati konusunda hangi siyasi parti ülkemize hizmet için çaba gösteriyorsa biz onlarla beraber oluruz. Fakat HDP, Kürt kardeşlerimizi kullanarak ülkenin geleceğine zarar vermek için çaba göstermektedir” şeklinde konuştu.

 

MİLLİCİ HER SİYASİ PARTİYE SAYGILIYIZ

Konuşmalarına devam eden Ayaz, “Bakın çok önemli bir şey var. Biz bu milletin milli değerlerine sahip çıkan her siyasi partiye saygılıyız. Böyle olmaya da devam edeceğiz. Çünkü bunlar kolay kazanılan yapılar değil. İnşallah ülkemiz Cumhurbaşkanımızın ölçeğinde dünya 5’ten büyük diyerek Türkiye’de dünyada mazlumların sesi olmaya devam edecek” diye konuştu.

 

DOĞAN-TAŞDEMİR TARTIŞMASI

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde CHP’li Engin Taşdemir ise İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın tartışmasına değinen Ayaz, “Kamuoyunda İzmit Belediye Başkanımız Nevzat Doğan’ın şahsi olarak yapmış bir eleştiriyi CHP’ye değil CHP’li meclis üyesi Engin Taşdemir’in şahsına yapmıştır. Meclis tutanaklarına göre Belediye Başkanımız Nevzat Doğan orada Engin Taşdemir’in şahsına senin çakılı bir çivin bile yok demiştir.  Bir çivi çakma konusu var. Yıllardır beklenen MİA projesi CHP tarafından mahkeme mahkeme dolaştırıldığı için hala çivi çakılamıyor. Eğer çivi çakılmama sorunu varsa bunu CHP yapmaktadır. Eğer çivi çakma konusunda bu kadar heveslilerse gelin birlikte bu projeyi yapalım” ifadelerinde bulundu.

 

“KANLI PAZAR İFADESİ HOŞ OLMADI”

Konuşmalarının devamından CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’yı eleştiren Ayaz, “Geçen Mehmet Ümit Küçükkaya kardeşimin kanlı Pazar hatırlatması hiç hoş olmadı. Ben tarihçiyim yakın tarihi çok iyi bilirim. Kanlı Pazar o gün ki şartlarda ülkemiz için oynanan Amerikan emperyalizmini ayakta tutmak için yapılan bir çalışmaydı. Yapılan sağ ve sol ayrımı ile yüzlerce vatandaşımızın binlerce gencimizin ölümlerine vesile olan bir pazardır. Ama biz hep beraber kardeşlik güzellik olsun. Bizler kanlı Pazar hatırlatmasını hiç te doğru bulmadık” şeklinde konuştu.

 

İZMİT’İ SEVİYORUZ

Ayaz son olarak , “Kocaeli’de kavga ortamı oluşturmanın anlamı yok. Göreve geldiğimizden beri il başkanımızla ve belediye başkanlarımızla uyumlu bir ortam oluşturduk. Bunun artarak devam edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bizim halkımızın beklentilerinin farkındayız. Bu doğrultuda gece gündüz çalışmalara devam edeceğiz. İzmit’i seviyoruz, Kocaeli’yi seviyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı. 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet