YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BALIKÇILAR YENİ BALIK PAZARINDAN UMUTLU

17.03.2018 Cumartesi - 16:30

Enes Akbal Optik

Halkevi Balıkçıları taşınmalarına sayılı zaman kala yeni Balık Pazarı alanından umutlu olduklarını dile getirdiler

İREM DEMİR

İzmit Belediyesi Halkevi Bölgesi’ndeki Balık Pazarı’nın yerini SGK’ya devretmişti. Daha sonra balıkçıların mağdur olmaması adına Belediye, balıkçılara Kumkapı Balık Lokantaları’nın bulunduğu sahildeki alanda Salim Dervişoğlu Caddesi kenarındaki 600 metrelik alanı yeni Balık Pazarı yeri olarak göstermişti. Taşınmalarına az bir süre kala balıkçıların yeni Balık Pazarı yeri hakkında ne düşündüklerini sorduk. Balıkçılar her ne kadar net bir şekilde nasıl olacağını bilmeseler de yeni Balık Pazarı için umutlu olduklarını dile getirdiler.

‘MÜŞTERİLERİMİZİN  ÇOĞU ARABAYLA GELENLER’

Sinan Soğuksu (51), “Şimdi aşağısı tam olarak nasıl olacak bilmiyoruz. Vatandaşların alışması uzun sürecek. Genellikle arabasıyla gelen vatandaşlara hitap edecek. Yayan gelen bir vatandaş için ne kadar sağlıklı olur bilmiyoruz. Ama burası zaten bitti artık. Tramvay yapıldıktan sonra insanlar arabayla gelemiyorlar zaten. Arabayla gelemediklerinde de iş bitiyor zaten. Müşterilerimizin çoğu arabayla gelen vatandaşlar. Sadece yayan müşterilerimiz oluyor. Orada da tam tersi olacak. Yayan müşteriler yerine arabayla gelecek müşteriler. Tamamen tersine dönecek iş. Bizim buradan taşınmamız Ağustos’u bulur. Gelecek sezon balık yasağının kalkmasıyla birlikte satışa başlarız” şeklinde konuştu.

‘HALK ELİNİ AYAĞINI ÇEKTİ’

Yaşar Demirci (37), “Satışlarımız inşallah iyi olacak. Beklentilerimiz iyi olacağından yana. Halk nasıl gelecek gidecek diyorlar ama bence daha iyi olacak. Buradan tramvayın geçmesiyle birlikte zaten vatandaşlar arabayla gelememeye başlamışlardı. Halk fazla yanaşmıyor. Aslında halk elini ayağını çekti desek yeri var. Çoğu müşterimiz araçlı olduğu için zaten caydı desek yeri var. Yeni yerimiz yapılırsa inşallah daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.

‘MÜŞTERİLERİN ÇOĞU İYİ OLACAĞI GÖRÜŞÜNDE’

Kenan Balcı (36), “Yeni yerimiz daha güzel olacak. İnsanlar uzak görebilirler ama öyle değil aslında. Bir üst geçitle karşıya geçecekler. Orada otopark sıkıntımız yok. Güzel ve ihtiyaçları karşılayabilecek bir otoparkımız olacak. Müşterilerimiz ailecek alışveriş yapmaya gelebilecekler. Bu bir avantaj tabii. Buraya müşterilerimiz genellikle aileyle gelmeyi tercih etmiyorlar. Neticesinde barlar sokağı diye geçiyor. Gelse de rahatsız oluyor. Orası öyle değil. Denize yakın, sahil kenarında. Daha güzel olacak buna inanıyoruz yani. Müşterilerimizin de yüzde sekseni yüzde doksanı oranın daha iyi olacağı görüşünde. Tramvayın geçmesiyle birlikte zaten işlerimiz yüzde yetmiş oranında düştü. Park sorunu yüzünden insanlar gelmiyor” diye konuştu.

‘HALK ORAYA ALIŞIR’

Emrah Sevimli (33), “İlk başta biraz ağır işler. Halkın alışması uzun sürer. Araba ve ulaşım sıkıntısını burada hallediyorduk. Orada bu konuda sıkıntı yaşarız. Orası otopark açısından çok rahat. Arabası olan vatandaş rahatça gelebilir. Fakat yayan gelen vatandaş ulaşım konusunda sıkıntı yaşar. Bir iki sene içinde orası daha güzel olur. Halk oraya alışır. Gayet de güzel olur bence” diye belirtti.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet