YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BAŞKAN BARAN’DAN DTO’YA ÖVGÜ: “KÖRFEZ’E DEĞER KATTINIZ”

05.10.2018 Cuma - 13:09

Enes Akbal Optik

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi’nin ekim ayı meclis toplantısı görkemli yeni hizmet binasında önceki gün gerçekleşti.

Toplantıya katılan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Deniz Ticaret Odası’nın ilimizde şubeleşip, merkezinin Körfez İlçesi’ne taşınmasından büyük mutluluk duydum. Başkan Vedat Doğusel ile emeği geçen herkesi kutluyorum. Körfez’e değer kattınız” dedi.

DTO ARTIK KÖRFEZ’DE

Yıllardır ilimizde temsilcilik olarak hizmet veren DTO, Vedat Doğusel’in öncülüğünde geçen nisan ayında şube statüsüne kavuşarak ilk kongresini yaptı. Doğusel, çift listeli genel kurulda üyelerin büyük çoğunluğunun desteğini alarak kurucu başkan seçilirken, ilk icraatı İzmit Ömerağa Mahallesi Hürriyet Caddesi Gökseller Pasajı’ndaki tek odalı ve artık yetersiz hale gelen hizmet merkezini Körfez Hacıosman Mahallesi Bostan Sokak No:1 adresine taşımak oldu. Bir süredir tadilat çalışmaları süren ve baştan aşağı yenilenen 5 katlı yeni hizmet binasında önceki gün eylül ayı meclis toplantısı yapıldı.

YENİ BİNADA İLK TOPLANTI

DTO Kocaeli Şubesi Meclis Başkanı Kürşat Bal başkanlığında gerçekleşen eylül ayı meclis toplantısına Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran da katıldı. Toplantı öncesi DTO Başkanı Vedat Doğusel ve meclis üyeleriyle birlikte binayı gezen Baran, “Toplantı salonları, meclis salonu, kafetarya ve idari binalarıyla binamız çok güzel olmuş. İçi de Deniz Ticaret Odamızın adına yakışır şekilde düzenlenmiş. Açıkçası 14 limanı olan, deniz ticaret yollarının en önemli ayağını oluşturan Körfez ilçemize Deniz Ticaret Odası’nın gelmesi büyük bir eksikliği kapattı ve ilçemize değer kattı. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

DOĞUSEL’İN HEDEFLERİ

DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Başkan Baran’a teşekkür ederken, başta Körfez olmak üzere ilimizde deniz ve denizcilik bilincini geliştirmek istediklerini belirterek, “Amacımız arkamızda kalıcı eserler bırakmak, ilimize ve ülkemize faydalı olmaktır. Deniz ve denizcilikle ilgili bilincin artmasına katkı sağlamak bunların başında geliyor. İlimiz hem İzmit Körfezi hem de Karadeniz’e sahili olan, aslında denizle iç içe olan bir şehir. Ama elimizdeki değerlerin farkında değiliz” dedi. Doğusel, bu doğrultuda önceliklerinin okullar olduğunu, bu bilinci önce çocuklar ve gençlere aktaracaklarını kaydetti.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet