Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BAŞKAN ELLİBEŞ, MUHTARLARI UNUTMADI

19.10.2017 Perşembe - 14:32

Enes Akbal Optik

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Muhtarlar Derneği’ne ziyarette bulunarak, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral, Köy ve Mahalle Muhtarlarıyla bir araya gelip sohbet ettiler. 

Muhtarlık müessesesinin, kamuhizmetlerinin sunumunda olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Kaymakam Altıntaş, “Muhtarlarımızın içinde olmadığı bir işin sağlıklı yürümesi mümkün değil. Bunu Sayın Cumhurbaşkanımız da her toplantıda deklare ediyor ve muhtarının, hangi evde kim yaşıyor ve hangi şartlarda hayatını idame ettiriyor, bunu bilmesi lazım. Muhtarlık sistemi 19 Ekim 1839’dan bugüne Türk idare sisteminde yer alıyor. Cumhurbaşkanımızın öngörü ve talimatlarıyla bir genelge çalışması da devam ediyor ve deklare ettiği üzere, ülkemiz genelinde 19 Ekim artık her yıl Muhtarlar Günü olarak kutlanacak. Muhtarlığın önemini ortaya koyma ve kamuoyuna lanse etme anlamında çeşitli etkinlikler yapılacak” dedi.

 

Muhtarlarla ortak hareket ederek, bölgeye hizmet ettiklerini belirten Başkan Ellibeş,”Muhtarlarımız halkın temsilcisidir. Onlarla el ele vererek Gölcük’e hizmet ediyoruz. Muhtarlarımız günün 24 saati halkımıza hizmet etme gayreti içerisinde. Vatandaşlarımız da sıkıntılarını önce muhtarlarımıza anlatıyor. Bu yüzden muhtarlarımız bizim halk içindeki temsilcimiz, gözümüz, kulağımız. Mahallelinin isteklerini, beklentilerini, sorunlarını, muhtarlarımızdan öğreniyor, bölgeye hizmeti işbirliği içinde gerçekleştiriyoruz. İlçemizin sorunlarının çözümünde muhtarlarımızdan da destek alıyoruz. Muhtarlarımızla zaman zaman bir araya geliyoruz, onların sıkıntılarını biliyoruz” dedi

Gölcük Muhtarlar Derneği Başkanı Bilge Saral kendileri için böylesine anlamlı bir günde ziyaretlerinden dolayı Kaymakam Altıntaş’a ve Başkan Ellibeş’e teşekkür ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın 19 Ekim’i kamuoyuna Muhtarlar Günü olarak deklare etmesi, bizim için çok sevindirici bir olay. Sizin de, bugün göstermiş olduğunuz incelikten dolayı teşekkür ediyorum. Bugüne kadar ilimizde yapmış olduğunuz hizmetlerden ve muhtarlarımızla olan diyaloğunuzdan dolayı sonderece memnunuz” ifadelerini kullandı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet