YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BAŞKAN ÜZÜLMEZ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

13.10.2017 Cuma - 8:14

Enes Akbal Optik

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepeli muhtarlarla Ekim ayı değerlendirme ve istişare toplantısında buluşarak, daha ayın ilk günlerinde projelerin son durumları masaya yatırıldı

 

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepeli muhtarlarla ekim ayı toplantısında bir araya geldi. Lazoğlu Balık Restoran’da düzenlenen toplantıda konuşan Başkan Üzülmez “Seçim beyannamesinde yer alan projelerimizin yapımında, hukuki veya idari problem dışındakilerin tamamı yerine getirildi. Büyük projelerimiz ortaya çıkmaya başladı. 50 yıllık hayal olan teleferik projesinin ihalesi yapıldı. Kocaeli’yi ilgilendiren bir projedir. En kısa zamanda sözleşme imzalanıp ilk kazması vurulacak. Suadiye Mahallesi Çepni Caddesi’nde küçük bir pürüz olmasına karşın oda aşılarak çalışmalar başlayacaktır” dedi.

 

15 MİLYON TL MALİYET

“Her mahallemize yönelik projelerimiz hayat bulmaktadır” diyen Başkan Üzülmez “Kartepe’nin kendisine has yol problemleri ortaya çıkmaktadır. Bizler her belediyenin toplamından daha fazla  parke ve asfalt yaptık. Buna rağmen yollarla ilgili en büyük sesin çıktığı yer Kartepe ilçemizdir. Ana arterlere bağlantı yollarında, sosyal belediyeciliğin gereği olarak imkanı olmayan vatandaşlarımızın 100 metre kareye kadar ev önleri belediyemiz tarafından yapılmaktadır. Tamamen halkımızın memnuniyeti ve talebi ile başlayan bu proje bizlere önemli zaman kaybettirmiştir. Gerçek  ihtiyaç sahibi olan vatandaşımızın sesi çok çıkmamıştır. Bu anlamda gelen taleplerin yerine getirilmesi ile 300 bin metre kare çalışma yapılmıştır. Sadece evlerin önüne parke döşemenin maliyeti 15 Milyon TL’dir” açıklamasında bulundu.

 

SİYASETEN BİR BEDELİ VARSA ONA DA RAZIYIM

“Burada samimi bir karar alınması gerekiyor” diyen Başkan Üzülmez “Seçim önemlidir siyaset yapan herkes için seçim kazanmak, kaybetmek önemlidir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 17 Ekim’de 50 bin metre kare ve 80 bin metre kare asfalt ihalesi yapılacaktır. Yaptığımız ihale sonrasında ile 8-10 mahallede eş zamanlı çalışmalar başlayacaktır. Öncelikle dar gelirli vatandaşlarımızın evlerinin önü yapılacaktır. Önce garip gurabanın evlerinin önü bitirilecektir. Hizmet etmek kadar, o hizmetin dağılımını ve önceliğini en hakkaniyetli ve titiz bir şekilde planlamak da bizim sorumluluğumuzdadır. Sesi çok ve yüksek çıkanlarda her anlamda her anlamda gerçek ihtiyaç sahipleri bizim önceliğimizdir. Biz sadece seçim hesabı kitabı yapmak için değil, halka hizmet, hakka hizmettir. Sırasıyla bu yola çıktık. Siyaseten bir bedeli olursa ona da razıyım” ifadelerine yer verdi. Kartepeli muhtarların da öneri ve düşüncelerini paylaştığı, iyi dilekler ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.     

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet