YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BAŞSAVCI HABİB KORKMAZ “DİREKT TEMASA GİRMEKTEN ÇEKİNMEYİN”

09.10.2018 Salı - 14:50

Enes Akbal Optik

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz basın mensuplarıyla tanışma toplantısı gerçekleştirdi

Elazaığ’dan Kocaeli’ye atanan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz bugün makamında basın mensuplarıyla bir araya gelerek bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi. Sohbet havası içerisinde geçen toplantıda Korkmaz  “Bizim bir görevimiz var. Adaletin tecellisini sağlamak bu birinci asli görevimiz. İkinci görevimiz yargının en güzel temsilini yapmak” dedi.

BİLGİ CİMRİLİĞİNDE BULUNMAYACAĞIM

Konuşmasının devamında Korkmaz “Sizler de bunu aydınlatma ve habercilik yapma görevini yerine getiriyorsunuz. Bizde de haber olacak çok fazla konu olacak. Bizlere gelip bilgi istediğinizde cimri davranmayacağım. Bu işin özünde samimiyet olduğuna inanıyorum. Benim samimiyetime inanan kimseye bilgi cimriliğinde bulunmayacağım. Arayabilirsiniz, direk temasa girmekten çekinmeyin” ifadelerini kullandı.

REÇETE BELLİ

“Bürokrasi basından korkar” diyen Korkmaz “Bel altı, siyasi haberler çıkabilir. Bazı arkadaşlarımız siyasi maksatlarla haber yapma girişiminde bulunabilir bu da bürokrasiyi ürkütebilir. Ben bariyer koymuyorum. Kocaeli’de basın belli dediler. Bazen tehlike olduğu söylendi. Benim bu konuda tecrübem çok fazla. Ben her düşünceden gazeteci arkadaşla temas kurabildim. Sosyal ilişki anlamında kurulabilecek tüm diyaloğu kurdum. Elazığ’da da hiçbir sıkıntı çekmedik. İnsani olarak nezaket ve saygı önemli. Reçete belli. Herkes işin düzgün ve samimi yapacak. Hepimiz işimizi yapıyoruz bu işten ekmeğimizi temin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BİZDEN YANA KAPILAR AÇIK

Konuşmasının sonunda Korkmaz “Bazen kafa yapısı veya siyasi düşünce uymayabilir ama biz buna saygı duyuyoruz. Suç işlenmediği, kimsenin hakkına tecavüz edilmediği sürece bizim için bir sıkıntı yok. Kocaeli’de kaldığım süre zarfında karşılıklı iyi niyet içerisinde uyum içinde çalışacağımıza inanıyorum. Samimiyetimi göreceğinize inanıyorum. İstediğiniz zaman bir araya gelebiliriz. Ben kimseyi kapımdan çevirmem, bu bir gazeteci ya da vatandaşımız olabilir. Eğer benim yanıma geliyorsa mutlaka bir sorunu vardır ve ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bizden yana kapılar açık” dedi.

 

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet