YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BELEDİYE MECLİSİNDE ÖNEMLİ KARARLAR

03.10.2017 Salı - 21:23

Enes Akbal Optik

İzmit Belediyesi Ekim dönemi meclis toplantısı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan başkanlığında yapıldı.

13 madde gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında Ak Parti İzmit İlçe Başkanı seçilen meclis üyesi Hasan Ayaz da son kez hazır bulundu.

 

DİN GÖREVLİLERİ MEKODANYA’YA GİDECEK

 

İzmit Belediye Meclisinde Makedonya-Kosova’da yaşayan soydaşlarımızla kardeşlik bağlarının güçlendirilmesi, bölgedeki kültürel mirasın yerinde incelenmesi, ortak örf, adet, gelenek ve manevi bağların kuvvetlendirilmesi amacıyla 45 din görevlisinin 5 kişilik belediye temsil heyetiyle birlikte 26-29 Ekim 2017 tarihlerini kapsayacak, kültür gezisine gitmeleri, ulaşım, konaklama ve yeme içme giderlerinin belediyece karşılanması teklifi oy çokluğu ile kabul edildi.

 

UKRAYNA’DAN KARDEŞ BELEDİYE

 

Toplantıda Ukrayna Kherson Belediyesi ve İzmit Belediyesi  arasındaki kültürel, ekonomik ve sosyal ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla yapılabilecek işbirliği çalışmaları kapsamında Kherson Belediyesi ve İzmit Belediyesi arasında kardeş şehir ilişkisinin kurulması ve çalışmaların başlatılması teklifi ile ilgili Kültür Turizm ve Sanat Komisyonunun raporu da görüşülerek oy çokluğu ile kabul edildi.

 

MAHALLELERDE ARAŞTIRMA

 

Belediye meclisinde mahallelerde yapılacak hizmetlerin daha verimli ve programlı olması açısından hizmet yapılacak mahallenin yaş oranları, suç oranları, gelir durumları  ve boşanma oranlarının bir araştırma ile öncelikle pilot bölge olarak belirlenecek beş mahalleden başlanması, yapılacak hizmetlerin bu kriterlere göre dağıtılması teklifi ile ilgili Sosyal Hizmetler Komisyonunun tarihli raporu ile

şehirde köye dönüşümü teşvik etmek, kırsalda yaşamı kolaylaştırmak için yapılabilecek çalışmalar hakkında komisyon eli ile bir çalışma yapılması teklifi ile ilgili Kırsal Hizmetler ve İsimlendirme Komisyonunun raporları da görüşülerek kabul edildi.

 

HASAN AYAZ VEDA ETTİ

 

Meclis toplantısında veda konuşması yapan Hasan Ayaz, “ siyasette merdivenler inişli çıkışlıdır. Allah yar ve yardımcımız olsun. Mecliste arkadaşlarla son toplantım. Benim için güzel bir deneyim oldu. Belediyecilik anlamında ufuk açıcı bilgiler aldım. İnsana değer verip yaşatmak, güzellikleri paylaşmak önemli. Siyaset yaparken tabutun altına bir kişi daha fazla girsin diye  çalışıyoruz. Allah çıkmış olduğumuz bu yolda yardım etsin. İzmit’i seviyoruz. İnşallah bundan sonra da İzmit için güzel işler yapacağız.  Meclis üyeliğinden istifa ediyoruz. Sizleri seviyoruz. Teşkilat siyasetiyle devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Başkan Doğan’da Hasan Ayaz’a katkıları için teşekkür ederek” yeni hizmet yolunuzda Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi. Ayaz’dan boşalan meclis üyeliğine Canan Soylu gelecek.

Bir sonraki meclis toplantısının 7 Kasım Salı günü saat 15.00 de yapılması kararlaştırıldı.

????????????????????????????????????

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet