YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BELEDİYE’DEN ÇOCUKLARA EĞİTİM

19.02.2018 Pazartesi - 9:33

Enes Akbal Optik

İzmit Belediyesi, çocukları istismar konusunda uyarıyor. İzmit Belediyesi ile Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü işbirliğiyle 4 yıldan beri çocuklara taciz ve istismar konusunda  bilgilendirmede bulunuluyor.

Ailelerin en büyük korkusu olan çocuk istismarı ve cinsel taciz olaylarına karşı anaokulu öğrencilerine yönelik eğitimlerin haftanın 2 günü yapıldığını söyleyen yetkililer “ tüm okulların ana sınıfı öğrencilerine yönelik eğitimler belirli program çerçevesinde devam ediyor.  Cinsel istismarın önüne geçmenin en etkili yolun aileleri ve çocukları bilinçlendirmekten geçtiğine inanıyoruz. Bunun içinde Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa hareket ediyoruz. Eğitimde çocuklara tanımadıkları kişilere karşı nasıl davranmaları gerektiği, iyi dokunuş ve kötü dokunuşun ne olduğu, bedenlerine izinsiz kimsenin dokunamayacağı, tedirgin ve rahatsızlık oluşturan davranışla karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatılıyoruz” dediler. İzmitli aileler, eğitimler için İzmit Belediyesi ile emniyet yetkililerine teşekkür ettiler.

170 ÖĞRENCİYE

İzmit Belediyesi yetkilileriyle Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğü görevlileri Kardelen Anaokulu’nu ziyarete ederek 170 öğrenciye bilgilendirmede bulundular. Mini tiyatro oyunuyla pekiştirilen eğitimin sonunda çocuklara boyama kitabı dağıtıldı.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet