YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BEM-BİR-SEN’DE BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

04.10.2018 Perşembe - 15:32

Enes Akbal Optik

BEM-BİR-SEN Kocaeli Şubesi 6’ıncı Olağan kongresinde mevcut Başkan Sadican Aygen 4 yıllığına yeniden başkanlığa seçildi

Memur Sen’e bağlı Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEM-BİR-SEN) Kocaeli Şubesi 6’ıncı Olağan Kongresini Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Mevcut Başkan Sadican Aygen tek aday olarak kongreye girerken kongre sonrası 7 kişilik yeni yönetimini belirledi.  Kocaeli genelinde 3 Bin 200 üye ve 149 delegesi olan BEM – BİR- SEN’in kongresine üye ve delegelerin yanı sıra Büyükşehir Beleiye Başkanvekili Zekeriya Özak, Şube BEM BİR SEN Genel Başkanı Mürsel Türbay, Memur Sen Kocaeli Şube Başkanı Şahin Yaşlık, Genel Başkan Yardımcıları Levent Uslu, Medine Sevinç, Gürkan Alper, Recai Karslı, BEM BİRSEN Sakarya Şube Başkanı Ahmet Öksüzali, Sağlık Sen Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Büro Memur Sen 3’nolu Şube Başkanı Fırat Güler, Birlik Haber Sen Kocaeli Şube Başkanı Tacettin Mazlum, Ulaştırma Memur Sen Şube Başkanı Mehmet Akkuş, Hizmet İş Şube Başkanı İdris Ersoy, Diyanet Sen Şube Başkanı Selami Tarcan, Büro Memur Sen 1’Nolu  Şube Başkanı Ömer Türk’de katıldı.

 

TEMSİLCİLERİMİZİN HAKKINI VERMELİYİZ

Tek adaylı olarak kongreye giden mevcut Başkan Sadican Aygen, “Değerli Hazirun 4 yıllık görev süremiz sonunda bugün burada ekibimizle birlikte karşınızdayız. Öncelikle, Kocaeli ilimizde yıllar önce yetkiyi aldık. Fakat bu yetmedi. Üye sayımızı artırarak Türkiye genelinde, iller bazında takdire şayan bir sayı elde ederek BEM-BİR-SEN çatısı altındaki en güçlü şubelerden birisi haline geldik, Büyükşehir ve ilçe belediyelerindeki temsilcilerimiz de hakkını vermeliyiz. Onların çabaları bize güç verdi. Temsilcilerimizle de buradan teşekkürlerimi sunarım. Çalışmalarımızda örnek aldığımız yegâne kişi Memur-Sen kurucusu genel başkanımız Mehmet Akif İnan’dır Kendisini Saygıyla anıyoruz. BEM-BİR-SEN olarak Memur-Sen’ in hazır tüm faaliyetlere maddi manevi destek sağladık. Sivil toplum örgütlerinin tüm faaliyetlerini katıldık, Belirli gün ve haftalar da düzenli olarak; Kadınlar Günü, Anneler Günü, Yılbaşı gibi faaliyetleri sürdürdük. Zabıta ve İtfaiye gibi kurumlarda kuruluş yıldönümlerinde hediyelerimiz ile Yönetim olarak yanlarında olduk.

 

ÜYELERİMİZİ MEMNUN ETTİK

İl dâhilinde tüm üyelerimize elverdiğince ulaştık, hasta ziyaretine, cenazelere  katılım sağladık. Tüm üyelerimiz Sağlık sigortası kapsamında Genel Merkez tarafından sigortalandı. Vefat eden üyelerimizin ailelerine 10 bin TL sigorta teminatı verildi. Belediye başkanlarımız, genel sekreter, başkan yardımcısı, idari yönetimlerle sık sık istişarelerde bulunduk. Oluşabilecek tüm sorunları diyalog yoluyla çözümlemeye çalıştık. Disiplin toplantılarında azami şekilde üyelerimizi koruma altına aldık. Kocaeli BEM-BİR-SEN olarak yönetim kurulumuz düzenli şekilde her hafta Salı günleri toplanıp kararlar aldık. Projeler ürettik. Yine her hafta perşembe günleri faaliyetlerimizi sürdürdük. Her yıl ajanda ve diğer materyalleri dağıttık. Tüm özel günlerde üyelerimizi hediyeler takdim ettik (fular şemsiye çanta kupa gibi) Seminerleri düzenlemekte özen gösterdik. Hemen hemen her sene temsilci ve delegasyonu lüks olabilecek yerlerde ağırladık, ulaşımlarını sağladık. Profesyonel sendikaların daha iyi yapamadıkları tüm  seminer ve gezi promosyon çalışmalarını yaptık Delege-temsilci ve üyelerimizi memnun ettik.

 

 

ÇABALARINI BEKLİYORUZ

Sendikamızın daha iyi hizmet verebilmesi için şehrin merkezinde İnönü caddesinde yer aldık, Dizayn ettik, çağdaş ve elektronik donanıma sahip sendika haline getirdik. Yine çabalarımızla 1 adet binek aracı aldık ve hizmete sunduk. Üyelerimizden Gelen teklifleri inceledik düzenleyerek genel merkez merkezimize aktardık. Toplu sözleşmelerde bizlerin az ettiği konuları Memur-sen gündemine getirildi. Cumhuriyet tarihinde elde edilemeyen kazanımlar 5-10 yıl aralığında elde edilmiştir. Sosyal denge ve yemek bedelleri belediye üyelerimizin ayrıcalıkları oldu. Son dönemde Türkiye Cumhuriyeti Başkanımızın gündeme getirdiği 3600 ek gösterge telaffuzu bizler için de geçerli olması için çalışmalar yapıyoruz. Buradan Genel Merkezimizin çabalarını bekliyoruz. Bu arada İlimizden ayrılan, üyelerimize bizlerle çalışan fakat tekrar seçilemeyen temsilcilerimize huzurlarınızda teşekkürlerimizi sunuyoruz. Burada ifade edeceğimiz çok konular olmasına rağmen programın devamı için affınızı dilerim. Bu çerçevede güçlü tutarlı BEM-BİR-SEN için tüm hızımıza çalışmalarımıza devam edeceğimizi beyan eder, Seçimimizin hayırlara vesile olmasını yönetimi adına dilerim “ ifadelerini kullandı

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet