Bilnet Okulları Kompozit Kimya Kompozit Kimya

ANASAYFA l BEN BİLMEM ‘BEYİM’ BİLİR BAŞKANI!

09.01.2017 Pazartesi - 12:42

Son günlerde başkanlık sistemi tartışmaları iyice artmış durumda.

 

Tabii siyasi partiler de artık yavaş yavaş başkanlık sistemi için çalışmalarını hızlandırdı.

 

AK Parti ve MHP başkanlık sisteminin yapılacak olan ilk referandumda geçmesi için CHP ise başkanlık sisteminin referandumdan geçmemesi için çalışmalarını hızlandırmaya başladı.

 

Bilindiği üzere MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde başkanlık sistemini öngören anayasa değişiklik teklifine hem mecliste hem de referandumda ‘Evet’ diyeceklerini açıkladı.

 

Buraya kadar herşey normal. Normal diyorum çünkü her partinin kendine göre bir tüzüğü ve siyasi bir vizyonu var. Kendi rotasını kendi çizer ve istediği kararı alır.

 

Geçtiğimiz Cuma günü MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü bir basın toplantısı düzenledi.

 

Aydın Ünlü düzenlediği bu basın toplantısında, teşkilat olarak Devlet Bahçeli’nin sonuna kadar arkasında olduklarını ve Bahçeli’nin her kararına uyacaklarını üstüne basa basa söyledi.

 

Söyledi ama tam olarak ne dediğini sanırım kendiside bilmiyor.

 

Ben Aydın başkanın hem söylediklerini hatırlatmak, hem de kimseyi YALANCI! çıkarmamak adına yapmış olduğu basın toplantısının görüntü kaydını TV41’den temin ettim.

 

Buraya da ayrıca basın toplantısında söylediklerini harfi harfine yazıyorum.

 

Aydün Ünlü düzenlediği basın toplantısında “Biz referandumda sayın genel başkanımız gibi evet demeye devem edeceğiz” dedi!

 

Ne var bunda?

 

Aslında burada hiçbir sıkıntı yok Aydın Ünlü genel başkanının ve partisinin çizgisinde yapması gerekeni yapıyor söylemesi gerekeni söylüyor.

 

Sıkıntılı olan taraf Aydın Ünlü’nün bir kaç muhabir arkadaşımızı arayarak ben başkanlık sistemine evet demedim, lütfen haberi kaldırın başlığı değiştirin demesi!

 

Üstelik Aydın Ünlü haberin kaldırılmasını, başlığının değiştirilmesini dostane bir şekilde söylemiyor, alenen tehdit ediyor!

 

Ben şimdi kendisine buradan bir kaç soru sormak istiyorum…

 

Başkanlık sistemini öngören anayasa değişiklik teklifine evet diyerek başkanlık sistemine evet demiş olmuyor musun?

 

Başkanlık sistemine evet demek seni utandırıyor mu? Yoksa MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ben ‘mecliste de referandumdada evet diyeceğim’ beyanatından haberin yok mu? Zira ya açık açık evet demeye utanıyorsun, ya da genel başkanının beyanatından haberin yok. Çünkü ‘Ünlü başkanlık sistemine evet dedi’ haberinden rahatsız olmanın başka bir açıklaması yok.

 

Bence ben bilmem beyim bilir başkanlığını ve muhabir arkadaşlarımızı tehdit etmeyi bırak…

 

Bence o koltuğa hiç yakışmadın, ve yakışmıyorsun!

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet