YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

» Mesut ŞAHİN - TÜM YAZILARI

19.09.2017 Salı - 15:29

Enes Akbal Optik

Benim yaşım 31 hayatımın yarısından fazlasını vakıf, dernek ve siyaset saflarında hizmet etmek ile geçirdim.

Fırsat verenlerden vesile olanlardan ALLAH razı olsun.

İnsan kazanmayı sanat bilenlerdenim. Beni kazananların hangi yolları hangi dili seçtiklerini kullandıklarını hiç mi hiç unutmadım, aklımdan çıkarmadım. Bu düşünceler ile sürekli hizmet ettiğim inandığım yürüdüğüm yola insan kazandırdım nasıl, nerelerde faydalı olurum hep bunun derdinde oldum.

İsimler gelip geçicidir ama kişilerin bıraktığı izler, yaptığı hizmetler, kazandırdıkları, kattıkları çok önemlidir.

Kongre süreci içerisin de bulunan AK Parti teşkilatları farkını yine ortaya koyarak kardeşlik ve barış içerisinde yenilenerek 2019’a hazırlanmak için canla başla mücadele ediyor.

Yaşımı genç bulabilirsiniz, hatta tecrübesiz de. Aklımın ermeyeceğini de düşüne bilirsiniz. Sizlerden ricam, yaklaşık 2007 yılından beri aktif siyaset yaptığım yılların hatırına gördüklerime öğrendiklerime saygı duyarak okumanız ve dikkate almanız.

Bizim başımıza ne geldiyse rekabetsizlikten geldi! Genelde muhalefetten çektik yerelde de kendi kendimize muhalefet edememekten.

Şimdi diyeceksiniz ki! Biz ne çekiyoruz her seçimi kazandık gayet iyiyiz.

Öncelikle şunu belirtmek isterim!

Siyasete girdiğimiz yıllarda Recep Tayyip Erdoğan’ı iliklerimize kadar işler, derdini dertlenir, sevdasını sevda bilir, üzüntüsü ile kederlenirdik.

Hani dava diyoruz ya! İşte bu dava CHP veya diğer partilere karşı seçim kazanarak iktidarı elinde tutarak devletin bütün imkânları ile büyümek çevremizdekilere faydalı olmak Karunlaşmak değildir.

Dava ruhuna sahip olmak çok önemlidir.

Peki, nedir bu dava?

AK Parti 15 yıllık bir parti olsa da aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir.

1071’de Malazgirt Ovası’nda, sultan Alparslan’ın arkasında namaza duran, neferlerin hissiyatı neyse bizim de hissiyatımız işte o olmalı.

 Sanmayın ki 15 yıllık bir yoldan geliyoruz. Biz asırlardır yürüyoruz. Biz kökü mazide olan atiyiz. Biz kökü olmayan ruhu olmayan geçmişiyle irtibatlarıyla koparmış bir parti, böyle bir hareket asla değiliz.

Bu kutlu hareket, mensuplarıyla şereflenmez. Tam tersine mensuplarına şeref verir.

Şunu unutmamamız gerek!

Ben yoksam dava da yok diyenler, daha en baştan kaybetmiş olanlardır. Kimse yokluğu ile bu kutlu davaya ceza vermeye kalkmasın. Ben olmazsam dava ilerleyemez diyen, davanın ruhunu özünü anlayamamıştır.

Bu dava ancak benim ismimle ayakta kalabilir, ancak benim ismimle şereflenebilir diyen kibir tuzağına düşmüştür.

 İstişareyi danışmayı ortak aklı dışlayan, eleştirilere tahammülü olmayan bu kutlu davaya haksızlık etmiştir.

Zira bu dava hiçbir zaman koltuk davası olmamıştır.

Bu dava hiçbir zaman tarihin hiçbir döneminde, makam davası, rütbe paye davası olmamıştır. Bu dava şahsi hırsları, kibri, fitneyi, nifakı, kıskançlığı, çelme takmayı ve başkasının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış bir davadır.

Tarih davasına ihanet edenlerin nasıl onursuzca yok olup gittiğinin örnekleriyle doludur.

AK Parti iki konu üzerine yoğunlaşarak yıllardır gücüne güç katmıştır; Birincisi asırlardır yürüyüşüne devam eden davamızı yıpratmaya yönelik girişimlere karşı verdiğimiz mücadeleydi. Biz buna adalet mücadelesi dedik. İkincisi, davamızı yaşatmak ve büyütmek mücadelesiydi.

Sadece bu kadarını kendimize sorsak sorarsak hiç böyle görerek hareket ettik mi?

Biz asla kişiliğimizi üstün görerek makamımızı kalıcı hiç gitmeyecek gibi görerek hareket etmemeliyiz.

Siz hiç genel de ve yerel de Erdoğan’dan başka kötü ilan edilen adam duydunuz mu? En alt kademelerden en üst kademelere kadar her kişinin yapmış olduğu hatalar yanlışlar anında ona fatura ediliyor.

Bu gerçek asla unutulmamalı!

İşte ben İl ve İlçe başkanı olsam beni şişirecek bu gerçekleri unutturacak dava ruhumu kaybettirecek kişilerden değil!

Her yanlış yaptığımda çıkarlarını düşünmeden eleştiren hatalarımı gösteren, beni bu ruhtan uzaklaşmadan kendime getiren, Başkanlığımı değil davasını düşünen, tarihten bu yana yapılan bu mücadeleye zarar değil fayda verecek kişilerden yönetimimi kurardım.

Başkandan çok partinin adamı olacaklardan, hizmet etmek için fedakârlık fedaisi olan, kaç yaşında olursa olsun hep 18 yaşındaymış gibi dinamik enerji dolu heyecanlılardan, her yaptığımı alkışlayacak değil, arada sırada masaya yumruk vurarak beni kendime getirecek yanlış yapmaktan korkacağım kişilerden yönetim kurardım.

Yönetimimi, Görev verilmeden kılını kıpırdatmayan tiplerden uzak durur, görev için can atan, yaptığı her hatanın faturasını liderinin ödeyeceği gerçeğini asla unutmayan, bu teşkilatın vizyonunu, misyonunu taşıyabilecek kişilerden kurardım.

İnce hesaplar ile istişaresini toplantı masası dışında kulis köşelerinde yapacak, yapılacak onca iş varken iç huzursuzluk çıkararak ali cengiz oyunları oynayacak kişilerden uzak dururdum.

Yöneticimin cebin de para değil kalbin de aşk, ruhunda dava arardım…

Bu benim cahilce başımla düşündüklerim. Başkan adayı olan büyüklerim elbette bunları değerlendirecek. Üzerlerindeki vebalin farkına vararak kararlar verecektir.

 2019’da çok zorlu bir sınav bizleri bekliyor.

Selam ve dua ile…

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet