BERBERLERDE 2 ADAYLI KONGRE | Yeni Kocaeli Gazetesi
YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP

ANASAYFA l BERBERLERDE 2 ADAYLI KONGRE

18.02.2018 Pazar - 13:52

Kocaeli Berberler Odası’nda 8’inci Olağan Kongresi gerçekleştirildi

Kocaeli Berberler Odası 8’inci Olağan Kongresi 2 adaylı şekilde gerçekleşti. Mevcut Başkan Mustafa Bozkurt’un karşısına İsmail Fidan aday olduğunu açıklamıştı. Bay ve bayan kuaförlerin haftada 1 gün işyerlerini kapatma konusunda, esnafın görüşü alınmadan Kocaeli Valiliğine dilekçe veren Mevcut Başkan Mustafa Bozkurt berberlerin tepkisiyle karşılaşmıştı. Kongrede ayrıca 394 üyenin oy kullanma hakkı bulunurken 6 yönetim kurulu ve 3 denetim kurulu seçilecek. Birlik İş Hanı’nda gerçekleşen kongreye Minibüs ve Otobüsçüler Başkanı Mustafa Kurt, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim ve birçok oda temsilcisi hazır bulundu.

‘ODAYA TALİBİZ’

Öncelikli olarak konuşan başkan adayı İsmail Fidan, “Seçim çalışmasındaki oy hazirun listesindeki meslektaşlarımızın birçoğunu bulamadık. Çayırova, Dilovası, Derince üyelerimizin olduğunu, adreslerinin olmadığını gördük. Fiyat ayrıştırmasından dolayı birçok üyemiz mağdur edilmiş durumda. Biz seçildiğimizde fiyatları, odamızın fiyat listesinin tabanına eşitleyeceğiz. Hiçbir üyemizi mağdur etmeyeceğiz. Artık tabldotçu, milyoncu berberleri göremeyeceğiz. Ekmeğimizi eşit şekilde paylaşarak bu Kocaeli’de örnek bir yönetim olacağız.  Mevcut yönetimin artık yorulduğunu, gençlerin önünün açılmasını temenni ediyorum. Bu yüzden odaya talibiz” ifadelerini kullandı.

‘ODAMIZA SAHİP ÇIKMAYA DAVET EDİYORUM’

Daha sonra kürsüye çıkan mevcut başkan Mustafa Bozkurt, “Görev yaptığımız süre boyunca üyelerimize gerek iş yeri ziyaretleriyle, gerekse bölgesel toplantılarla sürekli istişare içinde olduk. Üyelerimizden gelen talepleri yine üyelerimizin onayıyla yasalar çerçevesinde çözmeye gayret ettik. Üyelerimizi ailece kaynaşmasına vesile olmak adına kültür gezileri, piknik etkinlikleri gerçekleştirdik. Ben ve arkadaşlarım odamızı bugüne kadar kurumsal bir anlayışla yönetmeye azami gayret gösterdik. Meslek mensubu arkadaşlarımızın güven ve desteğiyle yeni dönemde de aynı anlayış ve günün şartlarına uygun projelerle görev yapacağımızı belirtiyor, arkadaşlarım adına sevgi ve saygılarımızı sunuyorum. Bütün üyelerimize seçime katılarak odamıza sahip çıkmaya davet ediyorum” dedi.

‘BİZİ BİLDİRENLERE ULAŞTIK’

İsmail Fidan’ın eleştirilerine cevap veren Bozkurt, Fidan’ın iletişim bilgilerinin eksik olduğunu söylemesine karşı, “Arkadaşlar e-mailini değiştirmediği sürece sıkıntı yaşamadık. Bize bildirenlere ulaştık. Kayıt dışı çalışanları ise gerekli kurumlara bildirdik. Arkadaşlar dükkanları istediği zaman açabilir, istediği zaman kapatabilir ben bu konuda hiçbir zaman dayatma yapmadım” ifade etti.

Mustafa Bozkurt’un Yönetimi

Hasan Yüce, Bülent Çoban, Oğuzhan Arda, Mustafa Öz, Erkan Mutlu, Mahmut Tokgöz

Denetim Kurulu

Metin Mem, Rasim Uyan, Ekrem Kalkan

İsmail Fidan’ın Yönetimi

Mustafa Ocak, Şahin Uzer, Gökhan Demirtaş, Turhan KURHAN, Emrah Bağı,  Serkan Korkmaz

Denetim Kurulu

Engin Uysal, Murat Altundağ, Ceyhun Özcan

   

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik