YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BİLGİ KÖPRÜSÜ’NDEN HAYVAN DOSTLARIMIZA 105 KG MAMA

05.10.2018 Cuma - 13:42

Enes Akbal Optik

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde koruma altına alınan sokak hayvanlarına 105 kg mama hediye etti.

 

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak No:39 adresinde bulunan ilimizin ilk Montessori eğitimi veren okulu Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Özellikle sokak hayvanlarının beslenmesi, bakımı, hastalıkları ve yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla Dünya Hayvanları Koruma Derneği tarafından 1931 yılında ilan edilen 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gitti.

4 EKİM’DE ANLAMLI ETKİNLİK

Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu’nun 3-6 yaş arası 90 öğrencisi Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu ve öğretmenleri eşliğinde, yaklaşık bir aydır sınıflarda kurulan kumbaralarda harçlıklarını biriktiriyordu. Toplanan parayla önceki gün sokak hayvanları için markete gidilerek 105 kg mama alındı. Torbalar dolusu mamaları taşırken bile çocukların mutluluğu görülmeye değerdi. Bu mamalar 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde İzmit Sarışeyh Mahallesi’nde bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait rehabilitasyon merkezi ve bakımevine götürüldü.

EMİROĞLU TEŞEKKÜR ETTİ

Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu, öğretmenler ve öğrencilere İzmit Belediyesi Veteriner Hekimi Gökhan Kılıç eşlik etti. Ellerinde torba torba mamalar bulunan çocukları rehabilitasyon merkezinde sorumlu 6 veteriner ve 30 çalışan da sevinçle karşıladı. Veteriner Hekim Koray Özgür, yakından ilgilendiği öğrenci konuklarına rehabilitasyon merkezinde sokak hayvanlarına nasıl bakıldığını ve evcil hayvan beslemenin sorumluluklarını anlattı. Öğrenciler daha sonra yanlarında getirdikleri mamalardan sokak hayvanlarına elleriyle ikram etti. Anaokulu Müdürü Zeynep Emiroğlu, rehabilitasyon merkezi görevlilerine ilgileri için teşekkür etti.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet