YAVUZER MAKİNA
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları
Kompozit Kimya
izmit belediyesi
Kompozit Kimya

» Mesut ŞAHİN - TÜM YAZILARI

10.01.2017 Salı - 14:34

Kendimden senden ondan şundan bundan herkesten.

“Altında doğduğumuz bu ay yıldızlı bayrağın dibinde ölmek bizim için şereflerin en büyüğüdür. Onun için bu ülkeyi, bu milleti terörle, ekonomiyle, fitne fesatla yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.”

Hem ülkemizin içinde bu topraklarda eylem yapan terör örgütleri hem de sınırlarımızın yanı başında hain emeller peşinde koşanları tepeleyerek mutlaka 2023 hedeflerimize ulaşacağız. 2053’e de ulaşacağız, 2071’e de ulaşacağız.

Hedefler koyarak yarınlara koşar adımlar ile ilerlemek  korkakların işi değildir. Hele ki arkanda bir de şahadete susamış bir millet varsa işte o zaman kimse seni durduramaz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu ülkeyi bir sınıf insan için değil, bir toplumu ayırmadan bir toplumun bütün gücünden yararlanarak bir cephe içinde yan yana lazıyla, çerkeziyle, abazası, manavı, muhacırı, arabı, alevisi, bir bütün olarak millet olarak bu topraklarda yaşayan bütün etnik kökenlerden oluşan bir ordu ile savaşarak kurdu. Devletleri oluşturan en önemli etken milletlerdir. Bu mirası korumak sadece bir kesim insanın değil hepimizin asli görevidir.

Kimse kişisel olarak ne cumhuriyeti ne de bu ülkeyi sahiplenemez hep beraber bu toprakları benimseyerek namus bildik. Laik, laik olmayan gerici ilerici bu tip ayrımlar işte bu ülkenin kurulumunda elde edilen milli beraberlik ruhunu yok etmek için döşenmiş dinamitlerdir. Bu topraklarda çeşitli dinlere mensup milyonlarca insan var hangisi hor görüldüğünü söyleyebilir ki?

AK parti iktidarı süresi boyunca laik olduğunu iddia eden biri hor görüldüğünü yaşam alanlarının kısıtlandığını kılık kıyafet ile şuraya gir buraya girme diye şartlanmak zorlanmak maksadı ile itilip hor görüldüğünü söyleyebilir mi? Kesinlikle hayır.

Bu günün kavgaları yarınlarımızı cehenneme çevirmesin, acının rengi olmaz. Yıllar önce kardeşi kardeşe kırdıran bu zihniyet elbette boş durmayacak. Kimse inandığı doğruları kimsenin kafasına çakmasına hele hele bir kısım insanı kendi gibi düşünmüyor diye ötekileştirmeye çalışmasın. Hep birlikte gericide olalım ilericide olalım laik, de olalım ama her şeyden önce kardeş olalım.

Meclise çalışma yetkisini veren millettir devletin başında devleti yöneten adama o görevi verende millettir. Milletin üzerinde hiçbir güç bunları belirleyemez. Kavgamız ne olursa olsun ortak kaygımız vatan olmalı. Tartışalım buğz edelim lakin ötekileştirmeyelim ona son vereceğiz buna son vereceğiz diyerek kin nefret aşılamak kimseye fayda vermez inandığı doğrular üzerinde ödün vermemek için canını verecek bu milletin fitilini ateşleyecek eylemlerden kaçınalım.

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Sevmediğin inanmadığın birini de zorla sevdirmek kimsenin haddine değil. Yalnız saygı duymak zorundayız anlamak zorundayız anladığımız yanlış ise yanlışı doğru ise doğruyu anlatmayı bilmeliyiz.

Meclise anayasayı değiştirme yetkisini bu millet verdi referandum oldu ve bu referandum meclise dedi ki; Kardeşim bu üzerimizde emanet gibi duran anayasayı değiştir. Meclis bu değişiklikleri yapmak zorunda işte burada devreye o vekilleri milletin önüne çıkaran siyasi partiler giriyor. Neden evet neden hayır bunu anlatacaklar millete kim daha fazla çalışırsa milleti ikna edebilirse o kazanacak bu değişimin kararını millet verecek kimse kişiler üzerinden suçlama kampanyaları başlatmasın hani dedik ya milletin üzerinde bir güç yoktur diye işte millet nasıl yönetilmek istiyorsa buna karar verecek. Yapılan her talihsiz açıklama milleti cahil yerine koyma eylemleri başlamadan hayırcıları geride bırakıyor vatandaşı küçük görmeden anlatarak ikna ederek başarılı olma yolları asla ve asla terk edilmemeli. Senin gibi düşünmüyor diye de kimse kimseyi hor görmemeli. Rabbim içinde bulunduğumuz bu süreçten her daim milleti muzaffer kılsın kimsenin kendi ve kendileri menfaatine olacak sonuçlar uğruna bir milletin geleceğini köreltmesine asla müsaade etmesin. Bizlere inandığımız doğruları savunacak anlatacak güç kuvvet versin her öğrenilen bilgi doğru olmaya bilir ama gerçek tekdir. Bu gerçeklerimizi birbirimizden uzaklaşmadan bizlere anlamayı, anlatmayı nasip etsin.

Namaz kılan, kılmayanı sakallı sakalsızı başörtülü başı açık olanı Müslüman, Müslüman olmayanı anlamak zorunda. Bizleri bizden eden işte bu sınıflandırmalar. Hoş görü dinine mensup bireyler olarak nefretin yerine sevgiyi, kavganın yerine istişareyi, savaşın yerine barışı ölümün yerine yaşamayı koyabiliyorsak işte o zaman kazanan olacağız. Ötekileştirmeden inandığımız doğrulara inanmaya ikna ederek kazana biliyorsak ne mutlu. Bizim dinimizde zorlama yoktur bunları ilk önce kendi nefsime sonra da siz değerli okuyuculara içinde bulunduğumuz sürecin önemine dikkat çekerek ricada bulunmak istiyorum.

Kavga kin nefret Duygularımızı diri tutarak bizleri birbirimize düşürmek isteyen düşmanlara saklayalım…

Selam ve dua ile

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.


 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet