Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BİZ MASADA BULUŞMADAN DA GEÇİNEBİLİRİZ

13.03.2018 Salı - 14:15

Enes Akbal Optik

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından il başkanları bir araya gelmeye başlamıştı. İl başkanlarını örnek alan siyasi parti İzmit ilçe gençlik kolları başkanlarının ardından İzmit ilçe başkanları da bir araya geldi.  AK Parti İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın ev sahipliğinde Seka Sahil Restoran’da gerçekleşen toplantıya MHP İzmit İlçe Başkanı Ahmet Yalçınöz, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, BBP İzmit İlçe Başkanı Sezgin Özmen ve DP İzmit İlçe Başkan Vekili Nail Baki katılım gösterdi. CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve Saadet Partisi İzmit İlçe Yusuf Kaçar’ın parti kararı gereğince toplantılara katılmadılar.

Toplantıya katılan ilçe başkanlarının açıklamalarına istinaden cevap olarak Saadet Partisi İzmit ilçe başkanı Yusuf Kaçar basın açıklaması düzenledi.

İşte o açıklama…

 

Değerli Basın Mensuplarımız,

 

1969 yılında temelleri atılmış, milletimize ve memleketimize fayda sağlamış köklü bir teşkilatın mensubu olarak saygı, sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.

Geçtiğimiz hafta AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz Bey’in öncülüğünde kurulmak istenen ilçe başkanları masasına davet edildik. Nazik ziyaretlerinden ve davetlerinden dolayı Hasan Bey’e ve yönetimine teşekkür ettik. Kurulacak masayla ilgili endişelerimiz olduğunu, teşkilat mensuplarımızla istişare edip karar vermek istediğimizi söyledik. Buna rağmen henüz kararımızı bildirmeden basında masada Saadet Partisi de olacak şeklinde yanlış haberler çıktı.

Cuma günü ilçe teşkilatımızla istişare ederek aldığımız kararı bizzat Hasan Bey’i arayarak bildirdik. Nihayetinde oluşturulmak istenen ilçe başkanları masasına katılmadık. İlçe başkanlarımız bu davranışımızı kaçmak olarak yorumlamış canları sağ olsun. Zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağımıza inanıyorum. Ben yine de ilçe başkanlarımıza saygılarımı sunuyorum.

İzmit Bizim Büyük Evimiz

            Şunu belirtmeliyim ki;

 

Milli Görüş ilkeleriyle hareket eden bizler; evimizden sokağa küçük evimizden büyük evimize çıkmış gibi çıkarız. Bizim için ilçemizin sokakları ve ilçemiz büyük evimizi ifade eder. İnancımız gereği komşularımıza ve ilçede yaşayan tüm insanlara kardeşlerimiz gözüyle bakma gayreti içerisinde hareket ederiz. Gencinden yaşlısına tüm ilçe halkının sorunlarını da bizim sorunlarımız olarak görür ve elimizden geldiğince teşkilat olarak bu sorunları çözme gayretiyle çalışmalarımızı yaparız. Biz çalışmalarımızı devlet desteği almadan kendi tasarruflarımızla yapar ve bundan dolayı da memnuniyet duyarız.

 

Bu hassasiyetimizden dolayı; insanlarımızın halini ve ilçemizin fiziki yapısını gördükçe bu ilçeyi yönetenlerin ve bu ilçede söz sahibi olanların işini gerçekten düzgün yapmadığını üzüntü içerisinde seyreder ve ne yapabiliriz derdine düşeriz.

Yollar Perişan Halde

Şimdi, ilçede tüm siyasi parti yöneticilerinin gözünün içine girecek nitelikte sorunlar var:

Üçyol muhitinde oturuyorum ve sola Yeşilova tarafına giderken ve sağa çarşıya toplantılarıma giderken siyaset yapan biri olarak utanıyorum.

Yollar ve kaldırımlar bebek bekleyenlerin, yaşlıların, hastaların, engelli vatandaşların korkulu rüyası haline gelmiş. Bu sorunların yaşandığı mahallelerde, bu kadar siyasetçi varken, STK mensubu, kamu çalışanı, muhtarı varken nasıl çözüm bulunmaz hayret ediyorum. Şehir içinde çukurlardan kaçmak için adeta zikzak yapa yapa kilometrelerce yol giden araçlar kimsenin umurunda değil mi? Yeşilova, Tavşantepe, 28 Haziran, Kadıköy mahallelerinde oturanlar bu yolları mı hak ediyor? Bu trafiği mi hak ediyor? Bu altyapıyı mı hak ediyor? Bu kirli havayı mı hak ediyor?

Yetkim olmamasına rağmen bu durumu düzeltemeyen bir siyasetçi olarak utanıyorum. Bu utancı duymayanlara da ayrıca hayret ediyorum.

Gerçek Gündemimize Dönelim, Hepimiz Hesap Vereceğiz.

İlçenin bu gibi sorunlarını çözmesi gerekenler, sorunları gündeme taşıması ve sorunları gündemden düşürmemesi gerekenler masa etrafında bir araya gelip kalkarlar, sorunları çözemezlerse burada yaşayan insanlar yetki ve güç sahibi iktidar partisinin ilçe başkanını da, o masada bulunan diğer partilerin ilçe başkanlarını da unutmazlar.

Dolayısıyla Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı olarak diyoruz ki;

Vatandaşların bizim iyi geçinmemizden çok sorunların çözülmesine ihtiyacı var.

Biz masada buluşmadan da iyi geçinebilir, sağlıklı iletişim kurabiliriz. Bunun yolu da hakikatlerin konuşulmasından ve vatandaşın sorunlarının çözülmesinden geçer. Vatandaşın gerçek sorunlarını çözme gayreti içerisinde olmayan, bunu gündeme taşımayan yetki ve söz sahibi ilçe başkanına karşı da siyaseten mücadelemizi yaparız.

Bu duygu ve düşüncelerimizle tekraren saygılarımı sunuyorum.

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet