YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ”BİZ MİA ‘DA RANTA KARŞIYIZ ”

13.02.2018 Salı - 9:28

Enes Akbal Optik

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, “Zaman her şeyin ilacıdır. Bir iki sene sonra bu yaşadıklarımızın ne sonuç getireceği ortaya çıkacaktır. Acaba onlar o zaman utanacaklar mı? Birkaç eski partili büyüğümüzün sınırlı konularda yaptığı yorumları genele yorarak CHP’ye saldırmaya kalkanları da şiddetle kınıyorum” dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya partisinin il binasında düzenlediği basın açıklamasıyla gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasının başında ülke gündemi ile ilgili konuşan Başkan Ümit, “Ülkemiz yine yoğun bir gündem içeriyor. Ancak bunların en önemlisi dün 11 tane şehidimizin gelmesi ve ülkenin birçok yerine ateşlerin düşmesiydi. Afrin’e yapılan operasyonun bir önceki perdesini incelediğimizde aslında sebepler beliriyor. Daha önce geçişlerine izin verdiğimiz PYD bugün Suriye’de büyük bir tehdit içeriyor ve ülkemize büyük sıkıntılar yaşatıyor. Her zaman söylediğimiz gibi sınırlarımızı korumak için elbette operasyon gerekiyorsa yapılsın ama Afrin Operasyonu’na gelen süreçte neler olduğuna dikkat edilsin” sözlerini kullandı.

MAN ADASI BELGELERİ DOĞRULANDI

Sözlerini sürdüren Küçükkaya, “Yine geçen hafta önemli bir gerçeklikle karşılaştık. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu Man Adası ile ilgili bir takım belgeleri kamuoyuyla paylaştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da bu belgelerin gerçek olmadığını ve istifa etmesi gerektiğini söyledi. Hemen sonrasında birçok AKP’li çirkin saldırılarda bulundu. Ancak ardından mahkeme kararıyla Man Adası belgelerinin doğruluğu tescillenmiş oldu. Çok umutlu değilim ancak bu doğruluk ile ilgili ne söyleyeceklerini merak ediyorum” şeklinde konuştu.

BİZ RANT SAĞLANMASINA KARŞIYIZ

Küçükkaya sözlerinin sonunda MİA Projesi ile ilgili söylemlerini tekrar ederek, “MİA ile ilgili bir açıklama da Sayın Zekeriya Özak ve Nevzat Doğan’dan bekliyorum. Büyükşehir Belediye meclisinde ne söyleyeceklerini göreceğiz. Ayrıca basın kanadıyla bu konuyu spekülatif hale getirenlere de karşı çıkıyorum. Zaman her şeyin ilacıdır. Bir iki sene sonra bu yaşadıklarımızın ne sonuç getireceği ortaya çıkacaktır. Acaba onlar o zaman utanacaklar mı? Birkaç eski partili büyüğümüzün sınırlı konularda yaptığı yorumları genele yorarak CHP’ye saldırmaya kalkanları şiddetle kınıyorum. Biz başından beri tekrar edip duruyoruz. Biz MİA Projesine karşı değiliz. Biz orada birilerine rant sağlanmasına karşıyız” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet