YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BOZDAĞ; TÜRKİYE’DEKİ TEK FAŞİST PARTİ CHP’DİR

30.10.2017 Pazartesi - 18:06

Enes Akbal Optik

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı. Bozdağ’ın gündeminde CHP’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kullandığı nefret dili vardı. Bozdağ konuya ilişkin “Türkiye’deki tek faşist parti CHP’dir” dedi.

 

“TÜRKİYE’DE TEK FAŞİST PARTİ CHP’DİR” 

Adnan Menderes’e diktatör dediler, idamini bir kısmı alenen bir kısmı sesli bir şekilde alkışlandı.

Halkın seçtiği cumhurbaşkanına aynı şekilde saldırmaktadırlar. Türkiye’de tek faşist parti CHP’dir.

Bu gelenekten gelenler Türkiye’de faşizan uygulamanın öncüsü olanlar, yasakları kaldıran büyük reformlara imza atan cumhurbaşkanına saldırmaktadır. Türkiye’de bir faşist olsaydı, Bülent Tezcan kalkıp efelenip gürleyip böyle bir cümle sarf edemezdi.

Edep büyük bir taç, onu taşıyanı yükseltir. Devletin başı cumhurbaşkanının hakkında edep içinde konuşması asgari bir anlayışın, ahlakın, edebin bir geleneğidir. Cumhurbaşkanımız demokrasimizi kökleştirmek geliştirmek konusunda Türkiye’nin standartlarını yükseltmek için büyük bedeller ödedi.

Okullarımız arasında ayrımcılık kalktı. Öğrencilerimiz arasında ayrımcılık kalktı. Türkiye’de birçok yasak kalktı.

Neye karşı darbe yapıldı. Türkiye’nin hükümetine karşı anayasal düzenine karşı darbe yapıldı. Foterini alan gitti. Milletin iradesini savunan bir dik görüşü Türkiye görmedi. Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı ölümü göze alarak mücadeleye koştu. Cumhurbaşkanımıza diktatör demek, faşist demek akıl yoksunu insanların söyleyeceği birşeydir. Sağlıklı bir insan bunu söyleyemez.

Böylesi bir kıyas kabul edilemez. Biz bu saygısız, edepsiz yaklaşımı reddediyoruz. İktidar suikatinin taşeronluğunu yapıyor CHP.

Milet nasıl 15 Temmuz’da cumhurbaşkanına sahip çıktıysa yine sahip çıkmaya devam edecektir.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet