YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l “BU VATANI ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ”

25.05.2018 Cuma - 15:40

Enes Akbal Optik

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen şehit yakınları, gazi ve gazi yakınlarına düzenlenen iftar programı, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleşti.

 

İzmit Orduevinde gerçekleşen iftar programına Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran,  Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Berker Emre Tok, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, Adalet Komisyonu Başkanı Muhiddin Paça, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof Dr. Muhammed Hasan Aslan,  Baro Başkanı Sertif Gökçe, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Alb. Osman Aslan, İl Müftü Vekili Burhan Bilgin, Muharip Gaziler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Nurettin Recep Sağlık,  şehit yakınları, gaziler ile gazi yakınları katıldı. 

K.K. EDOK Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kazım Dalkıran’ın  konuşmasının ardından Vali Aksoy yaptığı konuşmada “Garnizon Komutanlığımızın düzenlemiş olduğu iftar programında sizlerle birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Üzerinde yaşadığımız toprakların bedeli çok ağır. Bu topraklarda yaşamımızı sürdürmek, özgür bir şekilde dolaşabilmenin bir faturası var ve bu faturayı da insanlarımız geçmişte ödedi. Bunun bedelini bugünde ödüyoruz ve yarında ödeyeceğiz. Birçok mücadelenin sonunda şehitlerimiz ve gazilerimiz oldu ve bu vatanı onlara borçluyuz. Bu vesileyle bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Onların yakınları bizler için önemli ve değerli. Onlarla sık sık bir arada olmaktan ve varsa sorunlarına çözüm üretmekten bizlerde memnuniyet duymaktayız. ” diyen Vali, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınlarına iftar programına katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Seka Camii İmam Hatibi Serkan Vardar’ın okuduğu Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftü Vekili Burhan Bilgin’in yaptığı  duanın ardından iftar yemeğine geçildi.

İftar yermeğinin ardından Hüseyin Aksoy ve protokol üyeleri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları ile tek tek ilgilenerek, onlarla sohbet ettiler. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet