YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BÜYÜ BOZMA BAHANESİ İLE SOYGUN YAPTI

28.02.2018 Çarşamba - 14:19

Enes Akbal Optik

Derince’de büyü bozma bahanesi ile girdiği evden cep telefonu ve altın kolye çaldığı öne sürülen kişi polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı

Derince Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde ikamet eden T.S. (38) ile F.S. (35) çiftinin kapısını çalan Suriye uyruklu S.J. (25), kendilerine büyü yapıldığını, evde çifti ayırmak için muska bulunduğunu ve bütünün bozulması için evde kendilerine dua etmesi gerektiğini söyledi. S.J.’nin sözlerine inanan evli çift, kendisini içeri davet etti. Evde bulunan değerli eşyalarını bir poşete doldurmalarını isteyen S.J. sözde büyü bozma bahanesi ile ağzını kapattığı poşete dua okumaya başladı. Okunan sözde büyü bozma duasının ardından evi çifte başka bir odaya gitmeleri ve 5 dakika boyunca gelmemeleri gerektiğini söyleyen S.J., işi bittikten sonra çifti yeniden yanlarına çağırdı.

POŞETTEN TELEFON VE KOLYE YERİNE ÇAKIL TAŞI ÇIKTI

Büyünün bozulduğunu ve kendisinin gidene kadar poşeti açmamaları gerektiğini belirten S.J. evden ayrılınca içinde cep telefonu ve altın kolye bulunan poşeti açan evli çift gördükleri karşısında şoke oldu. Poşetin içinden bir kutu içinde çakıl taşları çıkınca dolandırıldıklarını anlayan evli çift durumu polis ekiplerine haber verdi. Konuyla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri evli çifte daha önce benzer suçlardan kaydı olan şüphelilerin fotoğraflarını gösterdi. Buradan S.J.’nin kimliğini tespit eden ekipler şüpheliyi Körfez Güney Mahallesinde yakalayarak gözaltına aldı. İfadesinde suçlamaları kabul etmediğini belirten S.J. tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

 

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet