YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları Bilnet Okulları

ANASAYFA l Büyük saygısızlık! KEV’de kazanan varsa o da Kocaelispor’dur..!

30.11.2016 Çarşamba - 9:55

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz CHP Kocaeli İl Örgütü’ne gerçekleştirdiği ziyarette, “KEV ile ilgili girişimlerimizin asıl kazananı Kocaelispor’dur. 2.5 yıldır kim bu kadar çaba harcamış, diklenmeden dik durmuş? Siyasi olarak bu işin kazananı yok. Bunu bu şekilde değerlendirenler büyük saygısızlık yapıyor” şeklinde konuştu

Ahmet YEŞİLMEN – Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, KEV sürecindeki katkıları nedeniyle CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay’ı makamında ziyaret etti. Yavuz ziyareti esnasında Kocaelispor ve Kev ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yavuz açıklamasında, “Geçtiğimiz hafta bizim için çok önemli bir haftaydı. İki buçuk yıldır yönetmeye çalıştığımız bir süreç vardı ve bu süreç çok farklı zorluklarla ve mücadelelerle geçti. KEV Genel Kurulunda da bir sorumluluk almak zorunda kaldık ama meramımızı anlatamadık ve il başkanımız Cengiz Sarıbay’dan yardım istedik. Sağ olsun kendisi de sorumluluk aldı. KEV yetkilileri ile bu süreci yürütmemizde ağabeylik yaptı. Kendi partisi de dahil olumlu olumsuz tepkiler aldı. Biz de kendisine bunun için teşekkür etmeye geldik.” açıklamasında bulundu.

SERT ÇIKTI

Göreve geldiği günden beri tek amaçlarının Kocaelispor’u her hangi bir siyasi yapıya yaslamadan yönetmek istediklerini ifade eden Yavuz “KEV Tesisleri ile gelinen nokta umut verici. Tesislerle ilgili girişimlerimizin asıl kazananı Kocaelispor’dur. 2.5 yıldır kim bu kadar çaba harcamış, diklenmeden dik durmuş? Siyasi olarak bu işin kazananı yok. Bunu bu şekilde değerlendirenler büyük saygısızlık yapıyor. Kocaelispor ile birlikte KEV de kazanacak.” dedi.

KENDİMİ ÖNE ÇIKARMADIM

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve yönetimine teşekkür ederek, “Zaman zaman bazı eleştiriler alıyoruz. İl başkanları toplantısına ne gerek var diyenler de oldu. Bu toplantılarda Kocaelispor da gündeme geldi, çöp fabrikası da gündeme geldi. Bütün il başkanları benim KEV için aracılık yapabileceğimi ilettiler ve ben de hayır diyemezdim. Kocaelispor tamamen siyaset üstü, spor olarak da Kocaeli’nin gözbebeği, herkesin bunu bu şekilde düşünmesi lazım. Ben bun konuyu hiçbir zaman siyasi bir konu olarak görmedim. Kocaelispor için 15 toplantı yaptık ve kendimi öne çıkartacak tarzda hiçbir şey yapmadım. 7 il başkanına bana bu görevi verdikleri için teşekkür ediyorum.

İŞİMİZ BİTMEDİ

KEV’de bir gerginlik vardı gidelim dedim ve gittik, uzlaşı diliyle çözdük. Ben bu işi tek başıma yapmadım. AKP İl Başkanının da büyük desteğini aldık, almasak yapamazdık zaten. Herkes durduğu yerden bir adım öne gelsin dedik, aracı olmaya başladıktan sonra Kocaeli’den çok güzel dönüşler aldık. Umutsuzluğa kapıldık ama ateşlediler. Başkanımız çok azimli bu iş olacak dedi ve hepimizi ateşledi. Ben bir şey yaptım demek istemiyorum. Kocaelispor hepimizin kulübü. Daha işimiz bitmedi. Yarın genel kurulda ne çıkacağını kimse bilmiyor.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik