YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l BÜYÜKŞEHİR’DE ANLAŞMA OLMAZSA GREV İÇİN OYLAMA YAPILACAK.

20.09.2018 Perşembe - 21:40

Enes Akbal Optik

Yarın yapılacak olan arabulucu görüşmesi Belde A.Ş işçisinin kaderini belirleyecek. Yarın yapılacak olan görüşme sonucuna göre Hizmet-İş Sendikası grev oylamasına gidecek

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Belde A.Ş’de çalışan bin küsur işçi için yarın kritik gün. Toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamayınca ara bulucu süreci başlamıştı. Yarın sabah saat 10.00’da ise işveren sendikası Yerel-Sen’in binasında ara bulucu süreci başlayacak. Ara bulucu sürecinden de anlaşma sağlamazsa sendika yasal olarak grev oylaması yapmak durumunda. İşçiler grev oylamasında “evet” derse greve çıkılacak, “hayır” derse süreç yüksek hakeme taşınacak. Ve nihai kararı yüksek hakem verecek. Bilindiği üzere Hizmet- İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin örgütlü olduğu Belde AŞ’de toplu iş sözleşmesi görüşmeleri 2 buçuk ay önce başlamıştı.

İŞÇİLER TEPKİLİ

Uzun süren görüşmelerin sonuç vermemesinden dolayı bir anlaşma sağlanamaması , işçilerin tepkisine neden oldu.Belde A.Ş’de çalışan işçiler yarın yapılacak görüşmelerde bir karara varılamazsa grev için yasal olarak oylama yapacak.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet