YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ÇEKER “SAĞLIK ÇALIŞANINA UZANAN EL KIRILSIN”

08.10.2018 Pazartesi - 15:28

Enes Akbal Optik

Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servise görevli sağlık çalışanının hasta yakınları tarafından darp edilmesi hakkında sert tepki gösteren Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Kocaeli İl Temsilcisi Ömer Çeker,  yazılı açıklama yaptı.

 

Çekerin yaptığı yazılı açıklama şu şekilde: “Dün akşam saatlerinde Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil servise gelen hasta yakınları sağlık çalışanını darp ettiler. Darp edilen sağlık çalışanına acil şifalar dileleriz, temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulmasıdır.  Yaşanan üzücü olayı kınıyoruz. Daha vahim bir olay yaşanabilirdi. Olayların son bulması için gereken kanuni düzenlemeleri hayata geçirmeyerek sürüncemede bırakan, tedbirleri almayan yetkilileri de kınıyoruz”

SÖYLEYECEK SÖZ BİTMİŞ DEMEKTİR

Sağlık kuruluşlarında şiddetin (TERÖR) ivme kazanarak zirveye doğru tırmandığı bir süreci yaşamaktayız. Her alanda görüş belirtenler sağlıktaki şiddet (TERÖR) önlenmesi noktasında adeta küçük dillerini yutmuş, susmaktadırlar. Hastanenin içerisinde sağlık çalışanı darp edilip, tekme tokat dövülüyor ise söylenecek söz bitmiş demektir. Sağlık sorunlarını gidermek için gündüz sağlık kuruluşuna başvurup hizmet alacaksın, akşamüzeri akrabaların ile gündüz sağlık hizmeti aldığın sağlık çalışanını darp edeceksin.

YOK BÖYLE BİR DÜNYA.

Üstüne üstlük beyaz kot verilecek görev yaptığın hastane darp edilen sağlık çalışanına durum tespit raporu (Adli rapor düzenlemeyecek) darp edilen sağlık çalışanı o hali ile başka hastaneden durum bildirir (adli rapor) almak için koşturacak. Sağlık çalışanına geçmiş olsun. Temennimiz bu ve buna benzer olayların son bulması. Yetkilileri göreve davet ediyoruz.”

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet