YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CEYHAN’: EY KILIÇDAROĞLU İNSAN HÜRRİYETİNİ KİRALAR MI?”

23.04.2018 Pazartesi - 13:22

Enes Akbal Optik

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan AK Parti İl binasında gerçekleştirdiği erken seçim kararı sonrası olağan basın toplantısında gündem ve teşkilat hakkında değerlendirme yaptı.

Konuşmasına 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak başlayan Ceyhan gerçekleştirdikleri Eğitim Programları hakkında,”Kocaeli Teşkilatları ciddi bir eğitim programını icra etti. Bir eğitim çalışması planlamasını tamamlamıştık . Altı oturum yapmayı düşünürken seçim kararı alındıktan sonra eğitim çalışmamızın 5 mayısta yapmayı planladığımız grubu haftasonu grubuna dahil edip tüm eğitim çalışmalarımızı bu haftada bitirmeye karar verdik. Eğitim programımızın 4. oturumunu da tamamladık. Katılım olarak hedeflediğimiz kişi sayısı 2 bin 840 kişiyken katılım 2 bin 614 kişi olmuştur”dedi. 

”BAŞVURU KOMİSYONU EKİBİ AÇIKLANDI”

Ceyhan,”Başvuru Komisyonu SKM Başkanlığı konularda bugün nihai kararlarımızı alacağız. Geçen dönemde de olduğu gibi başvuru komisyonu başkanımız Ahmet Berberoğlu, Gülcan Kocabıyık, Yakup Karaaslan, Zehra Bozkurt ,Arif Aküzüm, yönetim kurulu üyesi Samet Coşkun Reccep Çalık Ayhan Yılmaz.Toplam 10 kişilik başvuru komisyonunu belirledik. Bütün adaylarımıza aynı yakınlık aynı rehberlik yapacak olan ekibimiz bunlardır”dedi.

Ceyhan adaylık ile ilgili konuşmasının devamında;

Bürokrasiden her partiye başvuru olacaktır.Biz AK Partiye yük değil güç olacak bütün aday adayları alacağız. Bizi ilgilendiren kısmı siyasetteki kademe başkanları olan istifaları ile alakalı süreçte bir yol haritası ortaya koymadık. Burada Genel Başkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın ilgili yollarda almış olduğu karar neyse Kocaeli İl Başkanlığı olarak biz o kriterlere uyacağız.

”CÜMBÜŞ İTTİFAKI DEĞİL ABİDÜK GUBİDİK İTTİFAKI”

15 tane milletvekilinin CHP’den İYİ Partiye geçmesi üzerine Şemsettin Ceyhan uzun bir eleştirme yaptı:Siyasetin gelişine ve gidişine baktığımda ise malum CHP den 15 vekilin İYİ Partiye geçmesiyle alakalı genel merkezimizin yaptığı bütün açıklamalara katılıyoruz.

Dün fotoğrafı hep beraber gördük. Fotoğraf neydi ? 15 tane CHP li milletvekilleri ipe dizilmişler.Boyunları eğik.Gazi Mustafa Kemalin Partisinde Gazi gitmiş Atatürk gitmiş bir Kemal kalmış o da Kılıçdaroğlu’nun Kemal’i.Türk siyasi hayatına kara leke olarak geçmiştir dün yaşanan olay. CHP seçmenlerinin buna en büyük tepkiyi sandıklarda vereceğine inancım tamdır. Fotoğrafta mutlu bir yüz görmüyorum. 

‘KİRALIK VEKİL’

Ceyhan konuşmasının devamında, “Hiç de şık olmayan bir şeydir bu durum.Bu olay siyasi tarihimize kara leke olarak geçmiştir. Kiralık milletvekili vasfını ölene kadar üzerlerinden atamayacaklar. İlhan Bey’in 20 şer vekil isteriz açıklaması ise ayrı bir üzüntü. Siyasiyi bu kadar ayaklar altına almak çok üzücü. Kemal’e sesleniyoruz cesaretin varsa aday ol Kılıçdaroğlu. Milletin iradesine ve seçmene haksızlıktır.CHP den ve bu partilerden hesap sorulacaktır. Bu 15 vekilin adı  kiralık vekildir. Cümbüş ittifakının artık adı abidük gubidik ittifaktır” diye konuştu. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet