Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CEYHAN HAKKINDAKİ ŞAİBELERİ GİDERSİN

13.09.2017 Çarşamba - 7:47

Enes Akbal Optik

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’a yönelik açıklamalarına cevap verdi.

Başkan Cengiz Sarıbay, “Milletvekilimiz Tahsin Tarhan tarafından AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın sahibi olduğu mobilya şirketi üzerinden Kamu İhalelerine katılması ve aldığı ihalelerden elde ettiği ticari kazanç ile ilgili olarak TBMM’ne soru önergesi verilmiştir. Ancak verilen bu soru önergesine karşı Ticari Sır nitelendirilmesi ile alınan gizlilik kararı gerekçe gösterilerek bilgi vermekten kaçınılmış; TBMM başkanlığı tarafından verilen cevabi yazıda ise 2015-2017 yılları arasında 7 adet Kamu İhalesinin İl Başkanının şirketine verildiği doğrulanmıştır.

‘AĞIR HAKARETLERDE BULUNDU’

Siyaset şeffaflık gerektirir. Keza İktidar Partisinin İl Başkanının şeffaf olmak zorunluluğu vardır. Sayın İl Başkanı  sahip olduğu şirket ile ilgili olarak Ulusal Basına da konu olan soru önergesine cevap vermek yerine Milletvekilimize ‘Fetöcü, Fetöcülerin kuklası olmuş, boş işlerle uğraşan sözde milletvekili’ şeklinde ağır hakaretlerde bulunmuştur.

‘İFADELERİNİ DOĞRU BULMUYORUM’

İktidar Partisine mensup bir siyasetçinin kamuoyunu aydınlatarak hakkındaki şaibeleri gidermeye çalışmak yerine Partimiz Milletvekiline saldırması kabul edilemez bir tavırdır. Adalet aradığı için kilometrelerce yürüyen milyonlarca insana İktidar Partisine mensup bir İl Başkanının “Sözde Adalet Arayanlar” nitelendirmesi yapmasını ve Partimiz Milletvekiline yönelttiği ifadeleri doğru bulmadığımı kamu oyuna saygıyla sunarım” dedi.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet