YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP CEDİT MAHALLESİ SAKİNLERİNİ DİNLEDİ

21.11.2017 Salı - 19:23

Enes Akbal Optik

CHP’liler, kentsel dönüşüm sesleri yükselen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerinin mağduriyet yaşamaması için önceki gün Cedit Mahallesi Geliştirme Tanıtma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, İzmit Belediyesi Meclis üyeleri Hale Meriç ve Birol Sağlam, CHP İzmit ilçe Yöneticisi Dalistan Filiz ve İzmit ilçe Gençlik Kolları Başkanı Devrim Bal, önceki dönem İzmit İlçe başkanı Selman Yıldırım 2015 yılında ‘riskli alan’ ilan edilen İzmit Cedit Mahallesi sakinlerini ziyaret etti.

TOKİ VATANDAŞIMIZIN ÜÇ KURUŞUNA GÖZ DİKMESİN

Cedit Mahallesi sakinlerini dinleyen CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, kentsel dönüşümün rantsal dönüşüme evrilerek insanların mağdur edilmesine karşı olduklarını dile getirdi. Hürriyet yaptığı konuşmada, “TOKİ kamusal yarar taşıması gerektiği halde, kar gütme amacı taşımaktadır. Böyle olunca da vatandaşlarımızın üç kuruşunun elden gitme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyorlar. Burada da bunun yaşanmaması için öncelikle vicdanlı yöneticilere, sonrasında ise bilinçlenmeye ve örgütlenmeye ihtiyacınız var. Bizler de sizlerin mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya hazırız” dedi. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay da kentsel dönüşüme değil, vatandaşların mağdur edilmesine karşı olduklarını söyleyerek, “Meclis üyelerimiz de burada sizlerin derdini dinlemeye geldi. Onlar sizin sesinizi belediye meclisinde dile getirecek. Sizler de meclis toplantısına giderek hakkınızı aradığınızı gösterin, varlığınızı hissettirin” açıklamasında bulundu.

EVLERİMİZE GELİP FOTOĞRAF ÇEKTİLER

CHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ise, “İzmit’in yenileşmeye ihtiyacı var. Ancak bunu size rağmen yapamazlar. Burada oturan ailelerin durumuna göre konut inşa etmek zorundalar. Sizlerin burada olan yaşam biçiminizi yok sayamazlar. Ve burada sizden gizli bir şey yapılıyorsa, saklamaya çalıştıkları da bir şeyler vardır” dedi. Cedit Mahallesi sakinleri ise, “Evlerimize kimlik çıkartıldığını söylediler, ancak bu kimlikleri görmek istediğimiz de bizden sakladılar. Teker teker evlerimize gelip fotoğraflarını çektiler. Madem burada bizler için bir şeyler yapılmaya çalışılıyor, o zaman gelin sandık koyun referandum yapalım dedik. Ama dinlemediler. Bizlere haber vermeden çalışmaların yapılmasını istemiyoruz” dediler.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet