YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ TAŞDEMİR, “ BİZ O KİBİR DUVARLARINI YIKACAĞIZ”

12.10.2018 Cuma - 10:34

Enes Akbal Optik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısı’nda yaşanan gerginlik sonrası CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Grup Başkanvekili Engin Taşdemir  basın mensuplarıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulundular

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. 87 maddenin görüşülüp karar bağlandığı mecliste CHP meclise 5 önerge sundu. Meclis Başkanlığını yapan İbrahim Karaosmanoğlu önergelere yazılı olarak cevap verileceğini belirtince CHP grubu önergelerin okunması ve kamuoyuna duyurulması konusunda ısrar etti. Karaosmanoğlu bu teklifi kabul etmeyince CHP grubu meclis salonunu terk etti.

HALKA DUYURMAKTAN KORKUYORLAR

Durumla ilgili olarak CHP İl Binasında İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve Grup Başkanvekili Engin Taşdemir basın açıklamasında bulundular.  Öncelikli olarak konuşan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Dün ki mecliste Karaosmanoğlu’nun şeffaf belediyeciliğe aykırı davranışı nedeniyle bir açıklama yapmak istedik. Yaklaşan seçim nedeniyle bazı kişilerin sinirleri bozulmaya başladı. Verdiğimiz önergeleri halka duyurmaktan korkar oldular. Arkadaşlarım da meclis salonunu terk ederek durumu protesto ettiler. Biz de reddedilen önergeleri aktaracağız” ifadelerini kullandı.

GÖREVİNİ KÖTÜYE KULLANDI

Sarıbay’dan sonra dün yaşanan gerginliği değerlendiren Grup Başkanvekili Engin Taşdemir, “Bu basın toplantısını dün yaşanan meclis toplantısıyla ilgili olarak halkımızı bilgilendirme amacıyla yapıyoruz. Sayın Karaosmanoğlu dün yapılan toplantıda görevini kötüye kullanmıştır. Meclise sunmuş olduğumuz önergelerin yasal olarak okutulması gerekir. Vermiş olduğumuz önergeleri işine gelmiyor diye yazılı olarak cevaplayacağını ve bu konuya vakit ayıramayacağını belirtti. Neden bu önergelerin okunmasından korktu? Halkın sorunlarını dile getireceğimiz ve çözüm bulacağımız yer meclis toplantılarıdır” dedi.

SUÇ MU?

Konuşmasının devamında mecliste konuşulmayan 5 önergeden bahseder Taşdemir, “Dün biz CHP grubu olarak 5 adet önerge sunduk. Halkımız sürekli ekmek zammıyla karşı karşıya kaldığı için öneri olarak halk ekmek fabrikalarını kurmayı önerdik. Bu halka ucuz ekmek verilmesini istemek suç mudur? Son zamanlarda Dilovası’nda halkımız kömür tuzu yutmaktadır. Buna çözüm getirmek istedik. Halkın kanser olmasını ve bunlar üzerine çalışma yapılmasını istemek suç mudur? Geçtiğimiz günlerde demir kapı düşmesi sonucu bir çocuğumuz vefat etti. Bu ölümlerin önüne geçmek istememiz suç mudur? Körfez’deki icra dairelerinin satışa çıkarılması, halka ait yerlerin belediye tarafından satılmasının hesabını sormak suç mu? Gölcük-Değirmendere-Karamürsel-Altınova-Osman Gazi Köprüsü-Gebze Belediye Otobüs hattı isteğimizi daha önce Karaosmanoğlu kabul etmişti. Bu ulaşımla ilgili hangi aşamada olduğumuz sormak suç mu?” ifadelerini kullandı.

MAĞDUR AK PARTİLİLERİN DE SESİYİZ

Taşdemir Konuşmasını, “Bu sorularımızdan rahatsız olan Karaosmanoğlu açıkça görevini kötüye kullandı. Bu kanun tanımaz davranışlarına artık dur demeli. Biz Kocaeli’de ki kimsesizlerin sesiyiz. Kanser olan binlerce vatandaşın sesiyiz. Mağdur olmuş AK Partililerin de sesiyiz. Bizim sesimizi kısmak Karaosmanoğlu’nun haddi değildir. Seçim dönemi yaklaştığı için kent ile ilgili olumsuz durumları belirtmemiz onu rahatsız etmektedir. Yuvacık’ta ki köşkünden çıkmasını istiyoruz. Hz. Ali’nin dediği gibi, “Kibir insanı yalnızlığa mahkum eder”. Biz o kibir duvarlarını yıkacağız” şeklinde sonlandırdı.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet