Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP İZMİT NELER YAPIYOR YA DA YAPMIYOR

07.11.2016 Pazartesi - 10:11

Enes Akbal Optik

30 Kasım 2015 tarihinde ki köşe yazımı aynen şöyle bitirmiştim ; “Bundan sonra SEÇİLMİŞ Genç İlçe başkanı Mehmet Ümit KÜÇÜKKAYA’nın yapması gereken partinin tümünü kucaklamak ilk ziyaretlerini ona destek vermeyenlere yapmak VE ONA KARŞI OLANLARIN İÇLERİNDEN EN İYİ OLANLARINI bulup çalışmaların içine katmak. Çünkü bizim rakibimiz CHP içindeki arkadaşlar değildir.  Aksi taktirde çok değişen bir şey olmayacağı gibi CHP nin bugün aldığı oyları da arar vaziyete gelir. “

Ve İlçe başkanı Mehmet  kardeşime bunu sözlü olarak ta anlatmış, o da bana – “ abi aynen senin söylediğin gibi düşünüyorum demişti. Ama aradan geçen 1 yıl izlememe rağmen CHP izmit ilçede hiçbir çalışma hiçbir gayret ve hiçbir ilerleme görmedim.  1 yıldır eleştirmedim bekledim.  Ha bugün, ha yarın ses getirecek bir çalışma olur bu arada İlçe başkanı dünya evine girmesi dolayasıyla biraz da müsahama gösterdim. Tamam düğün ve balayı bitti. Artık çalışma zamanı.

Tamam Türkiye de acaip şeyler oluyor fakat Ülke politikası ile ilgili İl başkanı  ,milletvekilleri ve genel merkez yöneticileri konuşsun. Bence  İzmit ilçe başkanı şehrin sorunları ile ilgili eleştiri ve önerileri yapması gerekir. Şehirde o kadar çok sorun var ki ; 2. çöp fabrikasının da İzmit sınırlarında kurulmaya çalışılması, bir yıldır devam eden tramvay çalışması dolayısıyla adeta arap saçına dönen,trafiği alt üst eden  ve tüm şehrin şantiye ye dönmesinden kaynaklanan esnafın durumu , o kadar çok eleştirisel olaylar var ki ama maalesef bunlarla ilgili en ufak bir çalışma yok.

 Görünen önümüzdeki yıl  referandum , ardından erken yerel ve genel seçim. Daha hızlı bir tempoda çalışılması gerekir. Edindiğim bilgilere göre AKP son hızla sandık ve seçim kurulları oluşturuyor. Seçime hazırlanıyorlar. CHP nin de komisyonları kurup tüm örgütü parti içi muhalefet ve partinin ileri gelenlerini göreve çağırıp ivedilikle seçime hazırlanması gerekir. Seçilmişler , kişilerle uğraşmayı bırakıp herkese eşit mesafede olması  kimle bir oy fazla alırızı irdeleyip küçük olsun benim olsun düşüncesini bir kenara bırakması gerekir. Tabiri caizse “kayıkçı kavgasını “ terketmesi gerekir.

Ben naçizane yerel bir sitede haftada bir gün fikirlerimi ve uyarılarımı köşede yazan birisiyim. Bu yazımı okuduktan sonra Mehmet başkanın yüzünü görür gibi oluyorum. Ama benim eleştirilerimden gocunma sayın başkan, biz daima TARAFIMIZI BELLİ ETTİK. Ben üyesi bulunduğum partinin iyi sonuçlar almasını isteyen biriyim kişisel menfaat beklemeden. Geçmişte bana ve benim gibi neferlere yapılan haksızlıklara rağmen yine de her türlü göreve hazırız. Çünkü Türkiye’nin  her zamankinden fazla CUMHURİYET HALK PARTİSİ ne ihtiyacı var.

Bu duygu ve düşüncelerle yeni haftanın mutlu, umutlu ve düşündüklerinizin gerçekleşeceği bir hafta olmasını diliyorum.

“SEN VARSIN DİYE BU ŞEHİR GÜZEL SİZ VARSINIZ DİYE BU ŞEHİR GÜZEL”

                                                                                                                                                                                                                      Sevgi ve saygılarımla…

 

 

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet