YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP YÖNETİMİDEN İYİ PARTİYE GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

12.10.2018 Cuma - 14:14

Enes Akbal Optik

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve İl yöneticileri İYİ Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek Genel Başkan Meral Akşener’e yapılan çirkin saldırı için geçmiş olsun dileklerini sundular

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ve İl Yöneticileri İYİ Parti İl Başkanlığına ziyarette bulundu. Hem yeni yönetimi tebrik ettiler hem de Genel Başkan Meral Akşener’e yapılan saldırı için geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Ziyarette konuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız “Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı, milletvekili arkadaşlarımız, yönetim kurulu üyelerimize nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz bir aylık bir il başkanıyız. Fakat Kocaeli’de yaklaşık 35 yıldır siyasetin içerisindeyiz. Kocaeli’nin her bir kesimine hitap etmek üzere bir yola çıktık. Sevgili Cengiz Sarıbay 30 yıldır yakınen tanıdığım bir abim. Kocaeli küçük bir yer. Siyasi parti, ırk, kültür gözetmeksizin her kesime ulaşmak zorundayız. Bizim çıktığımız yol bu. İyiler hareketi, cesurlar hareketidir. Yerel seçimlerde milletimizle iyi bir ittifak yapacağımızı düşünüyoruz. Başarı için ahlakla, uzlaşma diliyle biz başarıya ulaşmak için buraya geldik” ifadelerini kullandı.

BİRBİRİMİZİ DESTEKLEYECEĞİZ

Yıldız’dan sonra konuşan CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay “Bizim buraya gelmemizin iki sebebi var. Şanbaz başkanımızın belirttiği şekilde uzun bir dostluğumuz var. İlk sebebimiz il başkanı olduğu için kendisini kutlamak üzere gedik. Yönetimdeki tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İkinci sebep ise Genel Başkan Sayın Merak Akşener’e yapılan kötü hareket dolayısıyla geçmiş olsun dilemek istedik. Bizim bu ülkede sevgi diline ihtiyacımız var. Biz bu konuda beraber hareket ettiğimiz konularda yine beraber hareket edeceğiz. Bu birlik Türkiye’nin bir diktatörden kurtulması için yaptığımız bir hareket. Biz bu konuda her zaman siyaset yapmadan Atatürk ilkelerini hayata geçirmek için beraber düşüneceğiz. Bu ittifak olabilir ya da olmayabilir, birbirimizi destekleyip belli kararları vereceğiz” dedi.

HOŞGÖRÜYE İHTİYACIMIZ VAR

CHP Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, “Bugün burada sizlerle olmak bizim için onurdur. Ben tüm yönetime başarılar diliyorum. Kent adına da başarılar diliyorum. Bu görevlerde sizleri görmek bizim için çok güzel. Allah yolunuzu açık etsin. Sayın Genel Başkan Meral Akşener ve tüm teşkilata geçmiş olsun diliyorum. Bu durumu şiddetle kınıyorum. Hele ki kadın bir siyasetçiye bu tür saldırılar hiç doğru değil. Kavgadan ziyade artık hoşgörüye ihtiyacımız var. Kardeşliği iktidar yüzünden kaybediyoruz. En keskin dille de eleştirilir fakat küfür ve şiddete gidilemez. Bu ülkede birlikte yaşıyoruz, barış dilini devam ettirmeliyiz. İYİ parti ve diğer partilerle kurduğumuz ittifak Türkiye’ye dostluk ve güven duygusunu kazandırdı. Bundan sonraki seçimlerde de bu atmosferin devam etmesinden yanayız. Hem bu ziyaretlerimiz, görüşmelerimiz, belki beraber çalışmalarımız devam edecektir. Ben de varım cesareti gösteren tüm arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.

ÜLKE İYİ YÖNETİLMİYOR

Son olarak konuşan CHP Milletvekili Haydar Akar, “Türkiye belki de tarihin en zor süreçlerini yaşıyor. Bu süreç içerisinde aslında beraber hareket etmemiz gerekirken uzun yıllardır kutuplaşmanın vermiş olduğu sıkıntıları bu süreçte daha derinden yaşıyoruz. En büyük örnek de Genel Başkan Sayın Meral Akşener’e yapılan saldırıdır. Bu noktaya geldik çünkü ülke iyi yönetilmiyor. İnsanlar da umutsuzluk var. Biz millet ittifakı yaptık ve bu bir çıkar ittifakı değildi. Bu Türkiye’yi sahiplenen ortak akılla ortaya çıkmış bir ittifaktı. Türkiye’nin bütün renklerinin mecliste temsil edilmesi adına ittifak yaptık. Bu dünyaya örnek gösterilecek bir ittifaktı. O günle bitirmemeliyiz. Yerelde bizler bunu yapabiliriz. Buradaki arkadaşlarımız bu kentte acıyı sevinci beraber yaşadığımız arkadaşlarımız ve bunu siyasi anlamda da yapabiliriz” dedi.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet