YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP’DE KILIÇLAR BUGÜN ÇEKİLECEK

12.08.2018 Pazar - 0:27

Enes Akbal Optik

CHP Kocaeli İl Örgütü bugün gerçekleştireceği İl danışma meclisine hazırlanırken parti içinde büyük tartışmaların yaşanması bekleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü bugün Otel Asya’da, 24 Haziran seçimlerini değerlendireceği bir toplantı gerçekleştirecek.  Partinin Kocaeli’de 24 Haziran seçim sürecinde yaşadığı başarısızlığın ve seçim sürecinin konulacağı toplantıda ayrıca Muharrem İnce ile Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler arasında da gerilimi yüksek bir toplantı olması bekleniyor

 

HALKLA BULUŞAMADILAR

24 Haziran seçimleri öncesi ve sonrasında çok büyük eleştirilere maruz kalan ve yeterli çalışmayı yapmadığı parti içinde dillendirilen Cengiz Sarıbay seçim çalışmaları döneminde yaptığı faaliyetleri de partililerine sunacak. Partinin seçim çalışmalarında halkla buluşamadığını ve Kocaeli içinde beklenenin çok altında oy alması parti üyelerinin tepkilerini çekmişti. Parti içindeki muhaliflerin Cengiz Sarıbay’a yönelik sert eleştiri yapması bekleniyor.

PARTİLİLER İLE MİLLETVEKİLLERİNİN ARASI AÇILDI

CHP Kocaeli milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar ve Tahsin Tarhan’ın İl Danışma Kurulu toplantısına katılması beklenirken özellikle Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar’ın, Kocaeli’nin en önemli ve kazanılabilir ilçesi olan İzmit’in İlçe danışma kurulu toplantısına katılmaması parti içinde tepkilere yol açmıştı. Partililerin hedefinde özellikle 3 milletvekili ismine getirilecek olan eleştiriler birinci sırada bulunurken ön seçim yapılmadan listelerin genel merkez tarafından belirlenmesi partililer ile milletvekillerinin arasını açtı.

YOL HARİTASI ÇİZİLECEK

Yapılacak İl Danışma Kurulunda 24 Haziran Genel seçimlerinin yanı sıra yerel seçimlerde konuşulacak. Kısa bir süre kalan yerel seçimler için partililer kesin olarak bir ön seçim yapılmasını beklerken, bu ön seçimin Eylül veya Ekim ayında bitirilmesi İl yönetimine sunulacak. Aday belirleme ve kampanya çalışmalarına kısa bir süre içinde hazırlanmak isteyen CHP’de gelecek seçimlerin yol haritası da bu danışma kurulunda çizilmiş olacak.

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet