YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP’Lİ ANDIZ’DAN ATATÜRK’E HAKARET EDEN İNCİ’YE SERT TEPKİ

21.07.2018 Cumartesi - 15:24

Enes Akbal Optik

Önceki gün Anıtkabir’in önünde Atatürk’e hakaret ettiği videoyu internette paylaşan Safiye İnci, sosyal medya kullanıcıları tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Videonun yayınlamasından sonra yüzlerce kişi Safiye İnci’yi protesto ederek tutuklanmasını istedi. İci’ye bir tepki de CHP Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız’dan geldi.

 

Önceki gün, Anıtkabir’in önünde çektiği video ile Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci, sosyal medyada büyük tepki aldı. Twitter’da binlerce mesaj atarak İnci’nin tutuklanmasını isteyen vatandaşlar #SafiyeinciTutuklansın başlığı ile protestolarını paylaştı. CHP Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız da bu olaya büyük tepki gösterdi. Andız sosyal medyada, “Biz sevdikçe siz kuduracaksınız. #SafiyeinciTutuklansın “ yazarak tepkisini dile getirdi. Ankara Başsavcılığı, sosyal medyada Atatürk’e hakaret eden Safiye İnci hakkında soruşturma başlattı. İnci hakkında yakalama kararı çıktı.

ANDIZ, “BİZ SEVDİKÇE SİZ KUDURACAKSINIZ”

Anıtkabir’de Atatürk’e hakaret edip videoda yayınlayacak gücü kendinde bulan bu provokatör kesinlikle en ağır şekilde cezalandırılmalıdır diyen CHP Kocaeli Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Atatürk’ün ve Cumhuriyetin kadınlara vermiş olduğu hakları asla unutmaması gerekirken hakaret etme gafletinde bulunan, Avrupa ülkelerinden önce seçme ve seçilme hakkı veren medeni kanunu getirerek kadın ve erkek eşittir diyen kurucu liderimize dil uzatan bu kendini bilmez kadına gereken ceza verilmelidir” dedi. Karanlığa ve Cahilliğe karşı bizim en büyük ilham kaynağımız her zaman Mustafa Kemal Atatürk olmuştur diyerek sözlerine devam eden Andız, “Atatürk’e hakaret edenler bilsin ki bu ülkeyi onların karanlık, iğrenç bir o kadar ahlaksız zihniyetine teslim etmeyeceğiz. Biz sevdikçe siz kuduracaksınız” ifadelerini kullandı.

SAFİYE İNCİ NE DEMİŞTİ

Safiye İnci videoda, “Geldiğim için çok utanıyorum. Çok ısrar ettikleri için geldim. Atatürk’ü zerre kadar sevmiyorum. Türkiye’yi de Atatürk kurtarmadı. Hani Tayyip’i sevmeyen Atatürkçüler var ya… Atatürk Tayyip’in b.ku bile olamaz” ifadelerini kullanıyor.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet