YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l CHP’Lİ KÜÇÜKKAYA’DAN AK PARTİ’LİLERE TAVSİYE

25.10.2017 Çarşamba - 22:16

Enes Akbal Optik

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, düzenlediği basın açıklamasında AK Parti’ye göndermede bulunarak, ” AK Parti sokağa çıkma eylemleri yapmayı pek bilmez. Ben onlara bir tavsiye vereyim. Susma sustukça sıra sana gelecek” dedi.

CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, ilçe binasında gerçekleştirdiği haftalık olağan basın açıklamasında ülke ve kent gündemine dair açıklamalarda bulundu. AKP İzmit İlçe Başkanı Hasan Ayaz’ın 10 Kasım’da Mustafa Kemal Atatürk için mevlit okutacağını açıklamasının ardından konu ile ilgili konuşan Küçükkaya, “Hasan Ayaz’ı tebrik ediyorum. Kocaeli siyasetinde Atatürk’e mevlit organizasyonunu ilçe başkanı olduğumda 10 Kasım 2014 Pazar günü ilk olarak ben gerçekleştirmiştim. CHP’nin izinden gittiği için tebrik ediyorum. Bir öneri, fikir istiyorsa kendisinin her zaman yanında olacağımı eklemek istiyorum” dedi.

 ‘AYAZ AK PARTİ’NİN KURUMSAL KİMLİĞİNİ TAKİP ETSİN’

Siyasal partiler kurumsal kimliklerdir diyen Küçükkaya, “O kurumun başına oturulduğu tarih o kurumun miladı değildir. CHP İlçe Başkanı olarak Ayaz’a sunduğum 8 madde benim kendi kendime uydurduğum maddeler değil. Ayaz, kendinden önce İzmit’te AK Parti’nin kurumsal kimliğini gündem olarak takip etmemiştir. Maddelerin içinde esnafın ekonomik sorunlarını dile getirdik. Esnafın durumu ile tramvayın çıkardığı sorunlar ile ilgili haberlerde İzmit’te yaşanan sıkıntıları dile getirdik. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde gözaltına alınan ev hanımlarıyla kendisini tanıştırmak isterim. İsterse Sepetçi halkıyla birlikte görüşürüz. İsterse bir emlakçı yanımıza alır, Yıldız Konutları’nın fiyatlarını sosyal konut olup olmadığını profesyonel gözle yapabiliriz. Yahya Kaptan muhtarımız konteynırında bize çay ısmarlayabilir. TÜGVA ve TÜRGEV’in belediye tarafından kullanıldığı binaları da o bana gezdirebilir” diye konuştu.

 

AK PARTİ’YE BİR TAVSİYE

Küçükkaya,”Bu saydığımız maddeler ile ilgili tavrımızı her zaman koyduk. Ayaz’ın yeni ilçe başkanı olmasının heyecanıyla yaptığı açıklamayı tebessümle karşılıyorum. AK Parti, AK Parti adını nasıl ifade edilmek istiyorsa öyle ifade ettiğimiz iktidar partisi, önce başbakanını, ilçe başkanlarını ve belediye başkanlarını daha sonra da 22 il başkanını değiştirme noktasında. Yapılan başarısızlığın itirafnamesi. AK Parti sokağa çıkma eylemleri yapmayı pek bilmez. Ben onlara bir tavsiye vereyim. Susma sustukça sıra sana gelecek. Gidenler için üzüldüğümüz yok ama bu büyük vebalin hesabını dünyada ödemeden gitmesi bizleri yaralıyor” açıklamalarında bulundu. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet