YAĞIZ KEBAP

ANASAYFA l CİHAN HASTANESİ’NDE BAŞARILI OPERASYON

25.09.2017 Pazartesi - 17:41

Mesane kanseri nedeni ile kanlı idrar yapma, kilo kaybı, halsizlik, sık idrara çıkma, idrar yaparken yanma gibi şikayetleri bulunan 58 yaşındaki M.Aykanat özel Cihan hastanesinde Üroloji Uzmanı Doç.Dr. Çetin YEŞİLLİ tarafından gerçekleştirilen başarılı operasyonun ardından sağlığına kavuştu.

Mesanenin kas tabakası düzeyine kadar ilerlemiş mesane tümörüne gerçekleştirilen Radikal Sistektomi+ üriner diversiyon operasyonu, M. Aykanat’ın sağlık problemlerini giderdi.

Başarılı operasyon ile ilgili görüşlerini aktaran Özel Cihan Hastanesi’nde görev yapan Üroloji uzmanı Doç. Dr. Çetin Yeşilli: “İdrar torbası hücrelerinin kontrolsüz olarak çoğalması mesane kanseri olarak adlandırılır. Kadınlara göre erkeklerde 3 kat daha fazla görülen bu hastalığın sebebi tam olarak bilinmemekle birlikte en önemli sorumlusu sigara kullanımıdır. Hastanemize kanlı idrar yapma, kilo kaybı, idrar yaparken yanma gibi şikâyetlerle başvuran hastamıza yapılan USG, Bilgisayarlı tomografi , idrar tetkiki ve sistoskopi incelemeleri neticesinde mesanesinde 6,5×5.5×5 cm çapında tümör tespit ettik. TUR-TM (Kapalı mesane tümörü rezeksiyonu) yöntemi ile tümörü ancak kısmen kazıyarak çıkarabildik. Daha sonra patoloji raporu mesanenin tüm duvarlarında mesane kas tabakasına kadar ilerlemiş yüksek dereceli mesane tümörü olarak geldi. Bunun üzerine hastamıza Radikal sistoprostatektomi+üriner diversiyon operasyonu yaptık. 5 saat süren operasyon sonucunda mesaneyi çıkarttık. İdrar kanallarını karına 20cm.lik bağısak parçası yardımı ile bağladık. Böylece idrarın karın dışında bulunan idrar torbasına boşalmasını sağlamış olduk ” dedi. Tekrar eski sağlığına kavuşan hasta AYKANAT ve yakınları özellikle Doç.Dr. Çetin YEŞİLLİ’ye ve CİHAN HASTANESİ ekibine teşekkürlerini iletti.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Refika

Doç.Dr. Çetin YEŞİLLİ ye ne kadar şükranlarımızı iletsek az bu süreçte yanımızda olarak babam ile bizzat ilgilendi ve elinden geleni yaptı Allah ondan razı olsun Rabbim tüm hastalara şifa versin

26.09.2017, 9:03

 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik