Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ÇÖP KONTEYNIRLARI YIKANIYOR

09.10.2017 Pazartesi - 15:29

Enes Akbal Optik

Gölcük Belediyesi, vatandaşların sağlıklı bir ortamda yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla başlattığı temizlik faaliyetlerine, mahallelerde ki çöp konteynırlarını yıkayarak devam ediyor. Konteyner yıkama aracı içerisine alınan çöp konteynerleri temizlenmiş bir şekilde yerlerine bırakılıyor.

Çöp konteynırlarının sık sık yıkanarak dezenfekte edilmesine ve çevreyi rahatsız etmemesine özen gösteren Gölcük Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, günde 60 çöp konteynırının yıkamasını gerçekleştiriyor.

Çalışmaların özel bir ekip tarafından çöp konteynerlerinin yıkanmasına bütün sene boyunca devam edileceğini ifade eden Başkan Ellibeş, “Özellikle yaz aylarında çöp konteynerlerinin çevreye saçtığı kötü kokulardan halkımızın rahatsız olmaması amacıyla Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, bölgemizdeki bulunan çöp konteynerlerina ayda bir sıra gelecek şekilde yıkıyoruz ve ilaçlıyoruz. Çöp konteynırlarını yıkayarak ve dezenfekte ederek hem sağlıklı bir çevre için katkıda bulunuyor hem de karasinek ve sivrisineğin çoğalmasını da önlemiş oluyoruz.  Tüm mahallerde başlatılan çalışma ile bütün çöp konteynerler özel araçla dezenfekte ediliyor. Amaç dışı kullanılarak kirletilen konteynırlar ise yerlerinden alınarak belediyenin yıkama tesislerinde yıkanıp yerine konuyor “dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet