YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l DHA O MUHABİRİ KOVDU!

12.10.2017 Perşembe - 8:15

Enes Akbal Optik

DHA Kocaeli muhabiri Faruk Kıyak, Kocaeli Üniversitesi’nde üniversitelilerin 10 Ekim Katliamı anmasındaki canlandırmasını “Keşke gerçek olsa” notuyla paylaştı. DHA muhabiri kovduğunu açıkladı

10 Ekim Ankara Katliamı’nda yaşamını yitirenler, katliamın ikinci yıldönümünde Kocaeli Üniversitesi’nde tiyatral bir canlandırma ile anıldı.

Evrensel’in haberine göre; Öğrenci Kolektifleri’nin düzenlediği anmayı takip eden Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabiri Faruk Kıyak ise Ankara Katliamı’na imza atan gericiliğin iliklerine kadar işlediğini gösterircesine bir paylaşım yaptı.

Kıyak, “sacinyansin” adıyla açtığı Instagram hesabından üniversitelilerin canlandırmasını “Keşke gerçek olsa” notuyla paylaştı.

Gazeteciliğe Kocaeli yerel basınında başlayan Kıyak, Nisan 2016’dan bu yana DHA’da çalışıyordu.

İŞTE DHA’NIN AÇIKLAMASI:

Doğan Haber Ajansı Kocaeli bürosunda görevli muhabir arkadaşlarımızdan Faruk Kıyak, kişisel sosyal medya hesabında ajansımızın hiç onaylamadığı ve Doğan Yayın İlkeleri’ne ters düşen bir paylaşımda bulundu. Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin gerçekleştirdikleri Ankara Garı terör saldırısının 2. yıldönümü anma etkinlikleri nedeniyle bazı çevrelerde haklı tepkilere neden olan bu paylaşımdan ötürü, Faruk Kıyak ile bugün yollarımızı ayırdığımızı bildiririz.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet