YAVUZER MAKİNA
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları
Kompozit Kimya
izmit belediyesi
Kompozit Kimya

» Yücel Alpay DEMİR - TÜM YAZILARI

04.01.2017 Çarşamba - 14:38

Birkaç yıl önceydi , televizyon kanallarının birinde erzurumlu yaşlı bir amca, o günlerin meşhur gündemi olan küresel ısınma ile ilgili kendisine mikrofon uzatan muhabire !

-Erzurum bu kürenin neresinde  , küre isinirde erzurum niye isinmir , donduk ? diye dert yanıyordu.

Bütün bir yıl, terör belasına yitirdiğimiz polislerimiz , askerlerimiz , yurttaşlarımız , yüzünden canımız fazlasıyla yandı.

Üşümeye bile fırsat bulamadık !

Sözde dinimiz adına ;ülkemizde ve İslam ülkelerinde yapılan katliamlar, erzurumlu amca gibi bizide dile getirdi ….

-Bütün bunlar yüce dinimizin neresinde ?

Lanet olsun şu sömürü düzenine , haçlı ve emperyalist terörizmi üzerine inşa edilmiş , sözde müslüman El Kaide, Daeş gibi , Pkk gibi , fetö gibi eli kanlı terör örgütlerine ve onlara adam yetiştiren bütün cemaatlere !

Lanet olsun emperyalizmin , kapitalizmin bitmek bilmeyen , doymak bilmeyen işbirlikilerine ve santranç tahtasında piyon dahi etmeyenlere !

Bir bitmediniz ki , şu cennet vatanda ağız tadıyla yaşayalım.

İslam ve insan düşmanlarının “sözde” dinimiz adına yaptıkları ve de maalesef bunların kurgudan ibaret olmayıp da hakikat olduğunu düşündürmeye çalışmaları , en vahimi buna çanak tutan Kuran-ı Kerim’den bi haber cahil müslüman yurtdaşlarımızın söyledikleri , İnsan yaşamını , İnsan hürriyetini hayatın merkezine koyan, saldırı veya meşru müdafaa hakkı doğuracak gerekçeler olmadıkça can almayı zarar vermeyi kesinlikle reddeden , yasaklayan Yüce dinimizin neresinde bu yaşatılanlar diye haykırası geliyor insanın ?

2016’nın kabus dolu günleri de geride kalsın, ülkemiz daha huzurlu olsun , herkes birbirinin inancına yaşantısına saygı duyarak yaşasın diye dua ederken, Şer odakları ve tetikçileri yine iş başındaydılar. olan yine masum , savunmasız insanlarımıza oldu.

Uzun süredir coğrafyamıza şekil vermeye çalışanlar tarafından planlı proğramlı bir saldırı altındayız , Daeş, Pyd, Pkk diye yazılıyor ama ,  AB, ABD diye okunuyordu anlayabilenler tarafından.

İçten içe sevinen, oh olsun sizmisiniz yılbaşı kutlayan diyip reva gören zihniyetin , bundan fırsat bulup islama ve samimi Müslümanlara saldıranların sosyal medyada paylaştığı yakışıksız cahilce yorumlarını okudum ve çok üzüldüm.

Sosyal medya deyip geçmeyin , bunları yazan insanlarla ortak arkadaşınız olmasa bile , aynı şehri , aynı otobüsü , aynı lokantayı , aynı okulu , aynı sokakları ortak kullanıyoruz. Endişelenecek kadar çok sebebimiz var yani .

Noel ile Mevlid kandilini , Mekkenin fethini yarıştırmaya çalışanlar, bunlar üzerinden televizyonlarda veya gazetelerde edebiyat parçalayıp durumdan vazife çıkaranlara yerinde ise “affınıza sığınarak” sidik yarışı yapanlara milletimizi kutuplaştırmaya çalışanlara , ap açık gerçek olan Kuran-ı Kerim ayetleri varken , peygamber efendimizden yüzlerce yıl sonra yaşamış din alimlerinin sözleriyle , islama şekil vermeye çalışan hurafecilere seslenmek istiyorum.

Bunların hiç birinin dinimizde yeri YOK !

Yüce Allah’ın mübarek iki elçisinin doğum günlerini yarıştırmak , kıyaslamak YOK

Onlara iman etmek VAR ! , Son din İslam Son peygamber Hazreti Muhammed sav ‘ e ve onunla birlikte gönderilen kitabın kendisine İman etmek var.

Sözde siyaset için birbirini katletmek, cana kıymak , ötekileştirmek hiç YOK!

Mevlid kandili peygamber efendimizin doğumundan yaklaşık 400 yıl sonra kutlanmaya başlanmış , islamın veya imanın şartlarından biri değil , noel de öyle.

Mekkenin fethi , istanbulun fethi gibi aylarca süren bir savaş , binlerce şehidin olduğu gibi bir fetih değil , saygıdeğer müslüman kardeşlerim , açın okuyun , peygamberimiz onbin kişilik orduyla gidip teslim almış mekkeyi hepsi bu.

15 yıl arabistanda ticaretle uğraşan birirle sohbet ettim , sordum Mekkenin fethi arabistanda kutlanıyormu diye , hiç şahit olmadım dedi.

Kutlamak isteyen elbette kutlasın , benim içinde çok kıymetli , mekkeden ayrılmak zorunda bırakılan peygamberimin , tekrar doğduğu şehre , islamın tebliğ edildiği topraklara geri dönmesi .

Ama bu anlamlı günler ayrışmaya değil birleşmeye vesile edilebilmeli.

Taif’te kendisini taşlayanlar için dahi dua eden, bu bana taş atanların içinden Allah’ın rızasını kazananlar çıkacaktır diyen , merhamet ve iyilik elçisi Hz. Muhammed’in gittiği ve yönlendirdiği yoldan gitsek ne güzel olacak.

 Velhasıl kardeşlerim, dinimizde Allah adına aldatmak , Allah adına öldürmek , ölene sevinmek YOK, yaşatmak var , özendirmek var , merhamet var hoşgörü var , tebliğ var , zorlama YOK.

“O da bizde yok “

Ne olur ırakın başına gelenler , mısırın libyanın suriyenin başına gelenler , bizim de başımıza gelmesin .

Selam ve dua ile

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.


 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet