YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l DOĞUSEL: “TATBİKAT ÇOK BAŞARILIYDI”

09.10.2018 Salı - 21:51

Enes Akbal Optik

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla geçen hafta İzmit Körfezi’nde gerçekleşen Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı’nı değerlendirdi.

 

Doğusel, “Çevresinde 35 liman bulunan ve her yıl 10 bin geminin girip çıktığı İzmit Körfezi’nde olası kazalara karşı hazırlıklı olduğumuzu görmek hepimize güven verdi. Tatbikat çok başarılıydı” dedi.

 

GEMİ YANGININA MÜDAHALE EDİLDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla geçen hafta İzmit Körfezi’nde Kocaeli Bölgesi Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Tatbikatı düzenlendi. Tatbikatta bir kuru yük gemisinde çıkan yangına römorkörler vasıtasıyla denizden müdahale edilirken, gemi personelinin tahliyesi ve olası çevre kirliliğine karşı önlem alınması canlandırıldı. Tatbikatı izleyenler arasında DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Meclis Başkanı Kürşat Bal ile yönetim kurulu üyeleri de vardı. Doğusel, İzmit Körfezi’nin çevresinde 35 liman bulunduğunu ve her yıl 10 bin geminin bu limanlara yanaştığını belirterek tatbikat hakkında şu değerlendirmeyi yaptı:

“HER ZAMAN HAZIR OLMALIYIZ”

“İzmit Körfezi’nin çevresindeki tesisler bakımından bu tür kazalar her zaman büyük risk yaratıyor. Aynı zamanda doğal bir akvaryum olan İzmit Körfezi’nde yaşayan canlı türlerinin de korunması adına bu tür acil müdahaleler çok önemli. Bu nedenle başarılı bir tatbikat gerçekleşmesi hepimize güven verdi. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. Doğusel, tatbikatı izlemek için genel merkezden gelen DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır ile yönetim kurulu üyelerinin, DTO Kocaeli Şubesi’nin Körfez Hacı Osman Mahallesi’ndeki yeni hizmet binasında toplandığını da belirterek, “DTO’nun yönetim kurulu toplantısına evsahipliği yapmaktan ayrıca onur duyduk. Bu hem bizim için hem de genel merkez için bir ilk oldu” dedi.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet