YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ENGELLİ DOSTU BAŞKAN ÜZÜLMEZ

25.09.2017 Pazartesi - 11:01

Enes Akbal Optik

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bulduğu her fırsatta engellilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Eylül ayında dünyaya gelen özel çocuklarla bir araya gelen Başkan Üzülmez, onlarla pasta keserek mutluluklarına ortak oldu.

Kartepe Belediyesi, sosyal sorumluluk hizmetlerini toplumun her kesimiyle buluşturmaya devam ediyor. Kartepe Belediyesi’nin, özel çocuk ve gençlerin sosyal hayata adaptasyonuna katkı sağlamak amacıyla her ay düzenlediği etkinlik, önceki gün Ataevler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

GENİŞ KATILIM

Düzenlenen etkinliğe  Suadiye Cemal Doğan, Köseköy Gençlik Eğitim, Akmeşe Türk Anneler Rehabilitasyon Merkezleri ile Kocaeli Bakım ve Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi katıldı. Sevgi ve samimiyet ortamında gerçekleşen etkinlikte öğrencileri yalnız bırakmayan Başkan Üzülmez, Eylül ayında doğan öğrenciler ile birlikte pasta keserek, mutluluklarına ortak oldu.

 

PASTA KESTİLER

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in salona girmesi sonrasında özel çocukların sevinçleri görülmeye değerdi. Koşarak Belediye Başkanı Üzülmez’e sarılan özel çocukların mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Bütün özel çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Üzülmez, şahsına gösterilen ilgiye teşekkür etti. Başkan Üzülmez ile birlikte pasta kesen özel çocuklar çok güzel bir gün geçirdi.

 

SİZLERLE BİRLİKTE YAPIYORUZ

Türkiye’nin dünya ortalamasının üstünde engelli nüfusu olduğunu belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Türkiye nüfusunun yüzde 12.29’u engelli olduğu gerçeği düşünüldüğünde engellilerimize sahip çıkmalıyız. Son yıllarda Türkiye’de önemli değişiklikler oldu. Engelli kardeşlerimizin sağlık hizmetleri tamamıyla devlet sigortası ve güvencesi altına alındı. Yerel yönetimler olarak ve devletin verdiği yetkililerle hizmet kervanını sizlerle birlikte yapıyoruz” ifadelerini kullandı.  

 

BİR GÜN DEĞİL HER ZAMAN YANINDAYIZ

Belediye bünyesinde kurulan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ile vatandaşların beklentilerine cevap verildiğini belirten Başkan Üzülmez, “İhtiyaç duyulan her an daima sizlerin hizmetindeyiz. Gelen talepler ciddiyetle değerlendirilmektedir. Evde Bakım hizmetleri yanında ihtiyaç sahibi yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın evlerine sıcak yemek götürüyoruz. Kartepemiz sınırları içerisinde engellilerimizin bütün sorunlarını çözmek için büyük gayret içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet