Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ESKİ KAYMAKAM CHP’YE ÜYE OLDU

21.10.2017 Cumartesi - 17:14

Enes Akbal Optik

Sarıbay, “Partimiz sizin deneyimlerinizden çok istifade edecektir”

CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ve İl Yöneticisi Selim Yıldız ile birlikte CHP Gölcük İlçe Örgütü’nün organize ettiği Muhtarlar Derneği Gölcük İlçe Şube ziyareti ve esnaf gezisi programına katıldı. Ardından İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, CHP Kocaeli Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan ve Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İl Yöneticisi Selim Yıldız, Kadın Kolları İl Başkanı Sevim Pekyörür, Meclis üyeleri, Kadın Kolları önceki dönem Başkanı Hülya Güreli Yolcubal ve partililer Gölcük İlçe Örgütü’nün üye katılım programına katılım gösterdiler.

DESTEĞİNİZİ HER DAİM GÖRÜYORUZ

CHP’liler dernek binasında karşılayan Muhtarlar Derneği Gölcük Şube Başkanı Bilge Saral, ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi. Saral, “Sizleri burada ağırlamaktan onur duyduk” dedi. CHP’lilere sıkıntılardan bahseden Saral, desteğinizi her daim görmekteyiz. Bu nedenle sizlere teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

MUHTARLAR DEVLETİN BAŞPARMAĞIDIR

Muhtarlar gününü kutlayarak konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “STK’lar içindeki en önemli kurumlardan birisiniz. Her zaman söylerim, muhtarlar devletin başparmağı gibidirler. İnsanlar sıkıntıları olduğunda ilk müracaat ettikleri kurum muhtarlıktır. Zor şartlarda çalıştığınızı biliyoruz. Bizim dönemimizde inşallah daha iyi şartlara kavuşacaksınız “ diye konuştu.

DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞISINIZ

Sizleri demokrasinin temel taşı olarak görüyoruz diyerek konuşmasına başlayan CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “AKP Hükümeti ile muhtarlar biraz siyasallaştı. Tüzel kişiliklerinizi kaybettikten sonra belediye başkanlarına daha yakın olarak işleri yaptırabileceklerini düşünenler var. Ben bunu doğru bulmuyorum. Muhtarlar her kesimden oy alıyor. Böyle olunca hizmetleri de o şekilde sürdürmeli. Sizler demokrasiyi gerçek anlamda yaşatan insanlarsınız. Daha iyi şartlarda olmanız dileği ile Muhtarlar Gününüzü kutluyorum” dedi.

ROZETLER TAKILDI

Gölcük İlçe binasında gerçekleşen üye katılımında Yüksel Erdem, Aynur Ongun ve Gölcük eski Kaymakamı olan Kocaeli Vali Yardımcılığından emekli Mustafa Pekdemir’in rozetleri İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve Milletvekilleri Haydar Akar, Tahsin Tarhan ve Av. Fatma Kaplan Hürriyet tarafından takıldı. Yoğun katılımın olduğu üye katılım programında konuşan İlçe Başkanı İsmet İşeri, “Böylesine değerli bir insanın partimize katılmasından dolayı onur duyuyoruz” dedi.  

BANA DÜŞEN NE İSE YAPMAYA HAZIRIM

Rozetinin takılmasının ardından konuşan Mustafa Pekdemir, “Çoğunuzu tanıyorum. Saygı duyuyorum. Kamu hizmetinde 43 yıl çalıştım. Her insanın bir görüşü, gönül bağı vardır. Ama 43 yıl boyunca tarafsız olarak, halkın yanında olmaya çalıştım. Sanırım bunu da sağladım ki insanlar bana güvendi. Atatürk ilkelerinden, laiklikten, bu ülkenin değerlerinden ödün vermedim. Şuan ülke kaos durumda, Adalet tamamen tarafsızlığını yitirmiş durumda. Herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum. Bunun için aranızdayım. Burada bana düşen görev ne ise yapmaya hazırım” ifadelerini kullandı.   

BU AİLE SİZİ BAĞRINA BASACAKTIR

Şahsım ve partim adına aramıza hoş geldiniz diyerek konuşmasına başlayan CHP İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, “CHP ailesi birbirine bağlı, büyük bir ailedir. Bu aile sizi de bağrına basacaktır. Sadece Gölcük değil, bu parti sizden, deneyimlerinizden çok istifa edecektir. Sizin gibi görev yaptığı yerde bir partiye üye olmak büyük cesaret ister. Tekrar aramıza hoş geldiniz “ dedi.

PARTİMİZE ÇOK ŞEY KATACAĞINIZA İNANIYORUM

CHP PM üyesi Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “43 yıllık devlet deneyimi çok önemli. Bu deneyimleri bizimle paylaşacağınızdan dolayı çok şanslıyız. Biz mücadelemizi her daim sürdüreceğiz. Bu mücadelede herkese ihtiyacımız var. Herkesin Cumhuriyete, Atatürk ilkelerine sahip çıkması gerekiyor. Ben partimize çok şey katacağınıza inanıyorum” diye konuştu.

BU AİLEDE MUTLU OLACAKSINIZ

CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Sizleri görünce çok mutlu oldum. Mecliste bir ağırlık var. Burada bir anda kendimi ailemin içinde buldum. Sayın Mustafa Pekdemir sizde emin olun çok mutlu olacaksınız. Büyük bir aileye geldiniz. Hayırlı olsun “ dedi. CHP Kocaeli Milletvekili Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Sizin gibi bir devlet adamını kazanmak bizim için onur vericidir. Birlikte güzel çalışmalar yapmak nasip olur inşallah. Bize güç kattınız” diye konuştu.

Etiketler:, ,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet