YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l EV HANIMIYDI KENDİ İŞİNİ KURDU

17.10.2017 Salı - 8:28

Enes Akbal Optik

Hükümetin büyük istihdam seferberliğine verdiği destekle adından söz ettiren Kartepe Belediyesi; bünyesinde ki KAR-MEK kurslarında eğitim alan kadınların kendi işlerini kurmaları için yardımcı oluyor.

 

 

Kartepe Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları kadınların hayallerine kavuşmasını sağlıyor. Kartepe Belediyesi Meslek Edindirme Kursları, (KAR-MEK) yeni eğitim öğretim sezonuna vatandaşların yoğun ilgisi ile başladı. Türk Halk Oyunları, Yağlı boya resim, Hijyen Eğitimi, satranç, İngilizce, el sanatları ve nakış, giyim, saç bakımı ve güzellik, fotoğrafçılık, ilk yardım, okuma-yazma, bilgisayar kullanımı ve drama kursları ile vatandaşların eğitim ihtiyaçlarını en iyi ve en kaliteli şekilde karşılamaya çalışan KAR-MEK gelen talepler doğrultusunda yeni branşlar açmaya devam ediyor.

KAR-MEK’TE KEŞFEDİYOR

Kartepe halkının sosyal ve kişisel gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Kartepe Belediyesi’nin hizmete açtığı meslek edindirme kursları, bayanların kendilerini geliştirmelerine ve iş hayatlarına atılarak aile bütçelerine katkı sağlamalarına olanak sağlıyor. Kurs merkezlerinde eğitim gören Kartepeli bayanlar yeteneklerini KAR-MEK’te keşfediyor.

KAR-MEK İKİNCİ AİLEM

Kartepe Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği Hasan Paşa Mahallesi KAR-MEK kursiyerlerinden olan Elif Yıldız (38) yaklaşık dört yıl iğne oyası ve el nakışı kurslarına katılarak ürettiği ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyor. KAR-MEK’i ikinci ailem diye adlandıran Yıldız, sosyal belediyecilik anlayışının hizmetle karşılık bulduğu Kartepe’de yaşamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ürünlerini, Kartepe Belediyesi’nin El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda hiçbir kira bedeli ödemeksizin satışa sunabiliyor.

 

“ARTIK KENDİME DAHA FAZLA GÜVENİYORUM”

Ev hanımı olan ve yıllarca iş hayatına olan özlemini dile getiren Elif Yıldız, KAR-MEK’te geçirdiği dört yılın sonunda bu özlemini giderdiğini söyleyerek, başarmanın, üretmenin ve kazanmanın keyfini yaşıyorum. Artık kendime daha fazla güveniyorum. Uzun zamandır iş hayatına özeniyordum. Kartepe Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlediği KAR-MEK kurslarına katılarak hayallerime ulaştım. Bizlere bu imkanı veren ve bizlere güvenen Kartepe Belediye Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

KAR-MEK KURSİYERLERİNİ BEKLİYOR

Yeni eğitim öğretim sezonu ile alakalı vatandaşların eğitim ihtiyaçlarını en iyi ve en kaliteli şekilde karşılamaya çalışan KAR-MEK gelen talepler doğrultusunda yeni branşlar açmaya devam ediyor. KAR-MEK kurslarına kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların bizzat kurs merkezlerine başvurarak ya da www.kartepe.bel.tr internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirler.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet